Kako /kad ste napravili svoj set runa?

1
Prvo sam mislio da postavim reply na ovu temu miro-rune,posto je neko rekao da ce da kupi set runa.Ja sam svoje rune izradio prije godinu dana kada sam i poceo aktivno da izucavam rune (izmedju ostalih stvari),o njima sam saznao iz materijala i knjiga sa neta,nisam bio na nikakvom kursu niti me niko uputio.Saznao sam neke osnovne stvari i sasvim spontano napravio svoje rune od drveta limuna koji mi raste u bashti.Osim tih nekih osnova pokusao sam sasvim nezavisno (takav sam i inace) da dodjem do sopstvenog poimanja svake rune i upraznjavajuci uz meditaciju razne experimente (jedna je i sa klatnom,interesantno).

2
Pravila sam svoj set od oktobra do aprila prolazivsi kroz Raido. Od visnjevog drveta su. Sama sam seckala materijal (testerom!) i posle urezivala nekim shilom sa svajcarskog nozica. Put je bio dug.. pomalo strm.. malo nizbrdo.. malo uzbrdo.. al valjda se popeh na planinu, sta znam?
'Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement. For even the very wise cannot see all ends.'

3
Pre oko tri godine, od grane uzete ispod hrasta u Kosutnjaku..Sekao sam nozem, urezivao velikim eksreom uzetim sa jedne stare kuce na Kosmaju.
Trebalo mi je 24 dana, a ostalo je istorija. :)
NAS KUNGFU JE NAJJACI

4
shta ga ja znam , pre oko 4-5 godina...od drveta vishnje....sekla testerom , shmirglala i urezivala ritualnim nozem....kao i alhemichar sama sam krenula svoje putovanje kroz Rune , shto je ukljuchivalo meditacije , skupljanje informacija po sajtovima o Njima i prouchavanje Edda...

5
Pre pet godina kad sam kupila prve knjige "Rune" , Nikostrat Saronski i Lisa Peschel koja mi je narocito draga. Od lipovog drveta, a simbole urezivala shilom i bojala crvenom bojom. Drzim ih u crvenoj platnenoj vrecici (rucno sasivena). Koristim belo platno za divinaciju.
Image
Keep your friends close, but your enemies closer

6
Od jednog meni veoma dragog starog hrasta. Obradjivane su sa velikom paznjom po par dana za zasebnu Runu. Lepo su ispale od potamnele boje hrasta i tamne boje moje krvi u njima.
Najlepsi set Runa koji sam video. ;)

7
Od jedne lepe grane Bele Breze,sekao testericom,i urezivao nozicem,jako lep set!
Kome treba objašnjavati, njemu nema svrhe, kome vredi objašnjavati, njemu nema potrebe.

9
prvi set starijeg Futharka napravila sam ljetos.
budući da nisam imala drugog materijala, a ni umijeća, napravila sam ga od gline. ispalo je dosta dobro :D
nedavno sam izrezala pločice od kore hrasta i počela urezivati rune mlađeg, tj. danskog Futharka.
kao i na prvima i na ovima će biti moja krv.
inače nekoliko godina prije nego sam napravila rune proučavala sam njihova značenja.
pokušala sam se "spojiti" s runama.
inače u divinaciji koristim bijelo laneno platno.
En åpning i skogen
hvor solen skinner
Hindret av trærne fanges vi
i denne guds åpning

10
prvi set starijeg Futharka napravila sam ljetos.
budući da nisam imala drugog materijala, a ni umijeća, napravila sam ga od gline. ispalo je dosta dobro
nedavno sam izrezala pločice od kore hrasta i počela urezivati rune mlađeg, tj. danskog Futharka.
inače nekoliko godina prije nego sam napravila rune proučavala sam njihova značenja.

Uskoro ti pocinje Raido ili Runsko putovanje od 6 meseci, pa bi ti preporucio da ga prodjes i steknes finu osnovu za dalji rad sa Runama.

12
Frigg wrote:prvi set starijeg Futharka napravila sam ljetos.
budući da nisam imala drugog materijala, a ni umijeća, napravila sam ga od gline. ispalo je dosta dobro :D

glina..zashto da ne?pravim ja Runske talismane od gline i ide mi prilichno dobro, mnogo lakshe od rada sa drvetom.samo tako nastavi sestro..skaal

14
Pa sve zavisi od toga koju glinu koristiš, u svakom slučaju pokušaj da je malo staviš da se osuši na suncu pa je tek onda ispeci. Ja mislim da se crna boja dobija tek negde oko 500C, ali nisam najsigurniji.
Image

ntsn nfr ntr

Egiptologija je HIV okultizma.

15
nije ni bilo potrebno da ih pečem, Sunce je učinilo svoje.
za prvi set nije bilo loše.

nažalost, učenje i posao mi ne daju vremena za Raido :( :((
En åpning i skogen
hvor solen skinner
Hindret av trærne fanges vi
i denne guds åpning

16
Svoj set Runa pravim na Raidu. Od drvenih plocica kupljenih kod stolara. Urezujem šilom metalnim i ne blotujem ih. Prve dve sam radio bez lenjira i posle sam se setio da moze i lenjirom, pa su sada lepse. :)
Projekat