Re: Raido!

Saint Delicious

Osećanja greha i krivice, na primer. Mislim da ćeš se složiti da ga ima skandalozno mnogo ovih dana. :)

Tako je. Saturn vlada Vodolijom pored Urana. To su njegove osobine. I bice ih tokom cele Ere. :)

Zar ne misliš da je "iscimavanje" takođe vrsta ulaganja?

Mislim. Ali onda Raido nije dzabe, kao sto ste poceli ti i Sokrat da govorite. ;)
Projekat

Moglo bi se reci da, u okultnom svetu, ono sto ima cenu ne radi. Na primer, gomila redova koja svoje stvari prodaje kao proizvod i naplacuje ulaznice ljudima na osnovu kojih im kazu da nesto nije za njih dok ne plate jos skuplju ulaznicu, nema efikasne rezultate.Primer: OTOA nije bio masovan sve dok nije odluceno da se clanarina ne naplacuje, materijali ne naplacuju sem cene kopiranja i slanja; posle toga, krenulo je da se omasovljuje (naravno, u OTOA shvatanju pojma mase).Naravno, i ono sto se naplacuje moglo bi da radi uz malo entuzijazma i volje, ali tu ulazi jos mnogo faktora kao sto su drugi ljudi, svijetli primeri na koje se treba ugledati (ako ih ima) itd.Poenta je: platio ili ne platio, klatices samo ako zanjises ljuljasku.
''I don't mean to sound cruel or vicious, but I am, so that's the way it comes out''

Wiedergänger wrote:Poenta je: platio ili ne platio, klatices samo ako zanjises ljuljasku.

Upravo tako. :bole:
Tada nakon svega dođoše mi izvesni ljudi govoreći: O Majstore! Objasni nam VELIKO DELO, O Majstore! A ja sam zadržao svoj mir.
O generacijo brbljivaca! ko će vas spasiti Besa koji se spustio na vas? O Brbljivci, Naklapala, Pričalice, Jezičare Jedne, Ćeretala, Žvakači Crvene Krpe koja je raspalila Apisa Spasitelja do besa, naučite prvo šta je Rad! a VELIKO DELO nije mnogo daleko od toga! ~ KEΦAΛH NB

Okej..sve sam ovo lijepo procito..ali mislim da zbog neradnika netreba zapostavit one koji su bas zagrijani za to.. ...saint upravu si kad kazes da ko zeli radit moze sve to pronaci na forumu...ali neslazem se u jednoj stvari...za onog ko je pocetnik...ono sto imamo ovdje je previse nekak razbacano..gdje je tome pocetak a gdje kraj..mozda kad bi se neko ponudio..da to samo lijepo poslaze...neki pdf napravio od svih materijala koje imamo tu na forumu...bilo bi odlicno...i mozda neko raspolozen za interevenciju kad zapne...cisto ono hej ...nesto mi se ne slaze u glavi ...i sto za kraj...Ljudi vodite ljubav a ne rat ...pozdrav
What Dreams May Come

Element wrote:Okej..sve sam ovo lijepo procito..ali mislim da zbog neradnika netreba zapostavit one koji su bas zagrijani za to.. ...saint upravu si kad kazes da ko zeli radit moze sve to pronaci na forumu...ali neslazem se u jednoj stvari...za onog ko je pocetnik...ono sto imamo ovdje je previse nekak razbacano..gdje je tome pocetak a gdje kraj..mozda kad bi se neko ponudio..da to samo lijepo poslaze...neki pdf napravio od svih materijala koje imamo tu na forumu...bilo bi odlicno...i mozda neko raspolozen za interevenciju kad zapne...cisto ono hej ...nesto mi se ne slaze u glavi ...i sto za kraj...Ljudi vodite ljubav a ne rat ...pozdrav

Bez uvrede, zaista mi nije to namera, ali u čemu je stvar sa ovim tačkama? :D

Element wrote:Okej..sve sam ovo lijepo procito..ali mislim da zbog neradnika netreba zapostavit one koji su bas zagrijani za to.. ...saint upravu si kad kazes da ko zeli radit moze sve to pronaci na forumu...ali neslazem se u jednoj stvari...za onog ko je pocetnik...ono sto imamo ovdje je previse nekak razbacano..gdje je tome pocetak a gdje kraj..mozda kad bi se neko ponudio..da to samo lijepo poslaze...neki pdf napravio od svih materijala koje imamo tu na forumu...bilo bi odlicno...i mozda neko raspolozen za interevenciju kad zapne...cisto ono hej ...nesto mi se ne slaze u glavi ...i sto za kraj...Ljudi vodite ljubav a ne rat ...pozdrav

Hm. Okej, cenim konkretan prigovor, ali ćeš morati malo da mi pomogneš. Baci pogled na početnu sekciju Raida

http://www.haotika.com/index.php?option ... &Itemid=41

i reci mi šta nije dovoljn dobro objašnjeno, ili je razbacano?

Što se ostalog tiče, svako od nas je dostupan na forumu za bilo kakvu vrstu konsultacije i intervencije još od starta, tu se barem ništa nije promenilo.

Ja se stvarno izvinjavam,cak nisam ni primjetio ovaj link.. :tomato: ,ovo je sasvim dovoljno za pocetak..nabavio sam jos jednu knjigu autora ISRAEL REGARDIE - HOW TO MAKE AND USE TALISMANS...dali tu ima dodirnih tacaka..sa izradom runa...jos jednom sori :udri:
What Dreams May Come

Dešava se. Na sajtu ima dovoljno materijala da zbuni ljude u prvom momentu. :)

Što se Regardijea tiče, njegove knjige se oslanjaju na sistem magike Zlatne Zore, i izrada talsmana u toj knjizi se oslanja na potpuno drugačiju filozofiju i pristup. Što znači da generalno nemaju veze, što ne znači da neki principi koje Regardije iznosi nisu univerzalni i primenljivi i na sve drugo.

Znači neće biti organizovan Raido kakav ste organizovali ranije, jer sećam se da sam pričao sa Saintom i Saletom u vezi toga pre nekih godinu dana, pa su mi rekli da treba da se formira grupa.
Ja hoćems :bole:
Image

ntsn nfr ntr

Egiptologija je HIV okultizma.

hm, shto se tiche placjenja i sl. treba pozljivo razmisliti shta se nudi.za ovako neshto nuzhan je kontakt sa onim koji vodi kurs (ja lichno nisam bila te srecje da prvi Aett prodjem sa direktnim vodjstvom vecj se sve svodilo na slanje maila.pa gde je tu razmena energije i ostalo).u svakom sluchaju, ako se vecj kurs placja, valjalo bi eventualno obezbediti i neku literaturu tj. odgovarajucji pratecji materijal da bi sve dobilo na ozbiljnosti.lichno, ovaj kurs smatram vrlo dobrim, da ne kazhem odlichnim za svakog pochetnika, i to ne samo pochetnika koji je zainteresovan za Rune vecj za svakog ko bi hteoo da dobije neke osnove praktichne Magije.sad, sam Raidho nije chisto nordijski orijentisan shto nekima mozhe i da smeta no mislim da je i dalje neshto najbolje shto choveka mozhe da uvede u Rune, ako ne odluchi da to uradi sam..

..no drugu sam stvar htela da vam kazhem.primetila sam kod nekih ljudi koji su zavrshili Raidho jednu chudnu stvar.Runa Eihwaz se iz meni nepoznatih razloga mesha sa Runom Ehwaz.nisam sigurna da li se radi o sluchajnoj greshci ili se jednostavno to smatra nebitnim (mada ne shvatam kako mozhe jedna vibratorna formula i jedno ime koje svakako ime neku tezhinu kao i vrlo dobar razlog da se zove tako kako se zove, elem, ne shvatam kako neshto tako mozhe da se shvata olako).josh jedna stvar, koju sam chula od himselfa, je da su mesta Eihwaza i Ehwaza promenjena u Raidho-u, shto mi josh manje ulazi u glavu..mogucje da sam sve ovo preuvelichala ali molila bih Raidho instruktore za koju rech o ovome.

hm, shto se tiche placjenja i sl. treba pozljivo razmisliti shta se nudi.za ovako neshto nuzhan je kontakt sa onim koji vodi kurs (ja lichno nisam bila te srecje da prvi Aett prodjem sa direktnim vodjstvom vecj se sve svodilo na slanje maila.pa gde je tu razmena energije i ostalo).u svakom sluchaju, ako se vecj kurs placja, valjalo bi eventualno obezbediti i neku literaturu tj. odgovarajucji pratecji materijal da bi sve dobilo na ozbiljnosti.lichno, ovaj kurs smatram vrlo dobrim, da ne kazhem odlichnim za svakog pochetnika, i to ne samo pochetnika koji je zainteresovan za Rune vecj za svakog ko bi hteoo da dobije neke osnove praktichne Magije.sad, sam Raidho nije chisto nordijski orijentisan shto nekima mozhe i da smeta no mislim da je i dalje neshto najbolje shto choveka mozhe da uvede u Rune, ako ne odluchi da to uradi sam..

Ovaj deo mi nije bas najjasniji? Odakle dolazi informacija da se kurs naplacuje?

Raido je kurs koji je uvek bio besplatan, i mislim da ce tako i da ostane.

..no drugu sam stvar htela da vam kazhem.primetila sam kod nekih ljudi koji su zavrshili Raidho jednu chudnu stvar.Runa Eihwaz se iz meni nepoznatih razloga mesha sa Runom Ehwaz.nisam sigurna da li se radi o sluchajnoj greshci ili se jednostavno to smatra nebitnim (mada ne shvatam kako mozhe jedna vibratorna formula i jedno ime koje svakako ime neku tezhinu kao i vrlo dobar razlog da se zove tako kako se zove, elem, ne shvatam kako neshto tako mozhe da se shvata olako).josh jedna stvar, koju sam chula od himselfa, je da su mesta Eihwaza i Ehwaza promenjena u Raidho-u, shto mi josh manje ulazi u glavu..mogucje da sam sve ovo preuvelichala ali molila bih Raidho instruktore za koju rech o ovome.

Znacenje Runa Ehwaz i Eihwaz nisu zamenjena, vec se nalaze na mestima koja omogucavaju kretanje spiralom koja je predstavljena Runskim Futharcom.

Imena Runa Ehwaz i Eihwaz su ta koja su diskutabilna - neki nazivaju trinaestu Runu Eihwaz, a neki Ehwaz; i obrnuto za Runu Jedinstva.

Ne smatram da je to nesto preterano bitno - vibriranje imena Runa nije nesto starinsko, vec je novijeg datuma; i ako ga vec izvodis, prilagodi to sopstvenom sistmemu koji praktikujes.

Medjutim, s obzirom na same Rune, ukazao bih na to da je slicnost imena indikativna o specificnoj povezanosti te dve Rune.
Od ugla gledanja zavisi i ugao crtanja.

Michael de Vie wrote:Medjutim, s obzirom na same Rune, ukazao bih na to da je slicnost imena indikativna o specificnoj povezanosti te dve Rune.

Kao i to da umetnuti samoglasnik direktno ukazuje i na prirodu povezanosti, odnosno razliku između ta dva. Beauty, in the I of the beholder... :)