mene zabole koje su simbole ti impotentni jadnici koristili u II s.r. (mislim na naciste, naravno).koristili su i svastiku pa mi to nije smetalo da je crtam svakodnevno od svoje petnaeste godine :lol:

Toplo vam preporucujem "Rune" od Lise Pechel, bas detaljno opisuje svaku runu, zatim tu je izrada raznih talismana, povezanih runa, nacela magije runa, obredi rezbarenja i ispunjavanja, . Mislim da sam je narucila u Esotheriji, hrvatsko izdanje. Saronski mi nije nesto narocito, sve je nesto ukratko objasnjeno (sem talismanskih svojstava koja su dobro objasnjena), Miro je ok ali nisam se nesto narocito primila za tu knjigu.
Sto se tice izrade smatram da ih treba licno napraviti jer ce tek tada imati punu snagu i biti vas istinski prijatelj,
Keep your friends close, but your enemies closer

Toplo vam preporucujem "Rune" od Lise Pechel, bas detaljno opisuje svaku runu, zatim tu je izrada raznih talismana, povezanih runa, nacela magije runa, obredi rezbarenja i ispunjavanja, . Mislim da sam je narucila u Esotheriji, hrvatsko izdanje. Saronski mi nije nesto narocito, sve je nesto ukratko objasnjeno (sem talismanskih svojstava koja su dobro objasnjena), Miro je ok ali nisam se nesto narocito primila za tu knjigu.

Nemoj da se ljutis (nista zlonamerno), ali svaki iole ozbiljan covek na Runskoj stazi zna da je ta knjiga najobicnije djubre. Ako ti nesto znaci, imam je i ja kuci, kupio sam je dok nista jos uvek nisam nista znao o Runama i ne bi nikome da je poklonim, jer bi to bilo cisto licemerje sa moje strane. Ne bi je ni bacio, kako bi me uvek podsecala da ne kupujem "tra la la" knjige. Zena je uzela gomilu sumljivih autora i napravila knjigu, sklopivsi razlicite delove. Tu je i 25 Runa Wyrd, sto je tek neopevana glupost. Vec smo pominjali na temi o Mirovoj knjizi neke autore, koji su za sad provereni, a ja cu ti ih navesti i ovde:

"Helrunar" Jan Fries (zna o cemu prise)
Edred Thorsson i njegove knjige (tradicionalisticka struja)

Jednostavno nordisjki sistem je stajao kao zasenan sistem za sebe, rune nisu bile korespondentne Tarotu i ostalim sistemima objasnjavanja stvari

Kao sistem duboko potkovan i prozet nordiskom mitologijom i kulturom, takav treba i da ostane, zaseban i ne treba se previse truditi oko shvatanja korespodencija sa drugim sistemima a sto se tice Nacizma, veza treba da se zapamti, kako se ista greska ne bi vise nikada ponovila. Nisu Rune fanaticne, ljudi su!

Misljenja sam da je maksimum propagande postaviti informativni sajt, sa web mailovima za kontakt.Ko treba da dodje, doci ce.

Ok. mada sam ja to malo drugacije zamislio.

Nemoj da se ljutis (nista zlonamerno), ali svaki iole ozbiljan covek na Runskoj stazi zna da je ta knjiga najobicnije djubre. Ako ti nesto znaci, imam je i ja kuci, kupio sam je dok nista jos uvek nisam nista znao o Runama i ne bi nikome da je poklonim, jer bi to bilo cisto licemerje sa moje strane. Ne bi je ni bacio, kako bi me uvek podsecala da ne kupujem "tra la la" knjige. Zena je uzela gomilu sumljivih autora i napravila knjigu, sklopivsi razlicite delove. Tu je i 25 Runa Wyrd, sto je tek neopevana glupost. Vec smo pominjali na temi o Mirovoj knjizi neke autore, koji su za sad provereni, a ja cu ti ih navesti i ovde:

Slazem se, posebno za NIkostrata koji sasvim proizvoljno daje korespodencije Runa sa znacima, bojama, biljkama i drugim stvarima.

Ok. mada sam ja to malo drugacije zamislio.

Racunaj da se vidimo za vikend pa cemo uzivo o tome.
NAS KUNGFU JE NAJJACI

Slazem se, posebno za NIkostrata koji sasvim proizvoljno daje korespodencije Runa sa znacima, bojama, biljkama i drugim stvarima.

On tek nije vredan pomena, slazem se.

Racunaj da se vidimo za vikend pa cemo uzivo o tome.

Dogovoreno!

himself wrote:

"Helrunar" Jan Fries (zna o cemu prise)
Edred Thorsson i njegove knjige (tradicionalisticka struja)

Ok.Postujem, i ne ljutim se ,jer nisam sujetna :) . Nisam imala priliku da procitam "Helrunar". Nauci me, kako krenuti runskom stazom.
Keep your friends close, but your enemies closer

Ok.Postujem, i ne ljutim se ,jer nisam sujetna . Nisam imala priliku da procitam "Helrunar". Nauci me, kako krenuti runskom stazom.

Ako nisi ironicna, cool.Uskoro ce mozda biti organizovan Raido, pa bi bilo lepo da ga prodjes.

Re:

himself wrote:Mislim da je kucnuo cas da se na nasim prostorima organizuje i skupi Asatra pokret, sa tim sto treba biti izuzetno pazljiv u biranju clanstva i oko promovisanja, cisto kako ne bi bili proglaseni za sataniste ili naciste. Asatru je jako zdrav i praktican pristup zivotu, sto potkrepljuje moje misljenje da covek treba da zivi ono u sta veruje. :)

Ovaj, kako meni Ulfinn reče ona sprema sajt o Asatru. Tako da je moguće da će ona nešto pogurati u doglednom vremenu.
U svim prodavnicama okultnih drangulija

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!

Re: Miro, ''Rune''

eto, postavih sajt pa sad možete lepo da se vratite na temu :D ..inače, u poslednje vreme čula sam dosta loših kritika upućenih na račun ove knjige što mislim da je razultat vremena proteklog od njenog izdavanja.jer, da je ona izdata sada kada su svi mnogo obavešteniji o nordijskom sitemu verujem da je niko ne bi pažljivo ni pročitao pa sa ove vremenske distance sve to deluje pomalo naivno..a opet, kada je ona izdata to je ipak značilo neki napredak u upoznavanju sa nordijskim sistem jer, da vas podsetim, pre Mirove knjige imali smo samo onu katastofu od astroloških korespodencija sa Runama a i onog Grka koji takođe nije dobio dobre kritike..dakle, posmatrajte ovu knjigu u okviru nekog istorijskog konteksta i nemojte se nervirati što je većina stvari kopirana sa neta haha

Re: Miro, ''Rune''

Moram da podelim mišljenje - to je prva značajna knjiga o runama na našim prostorima, a moram priznati da je mnogo korisnija od mnogih british izdanja na koja sam nailazio. Deluje površno i nedorečeno, ali za to vreme i onakvu neinformisanost, bila je ok. Inače, adresa sajta bi bila...?
I'm a whisper in water
Secret for you to hear
You're the one who grows distant
When I beckon you near