3
Ne bih se složila sa Gostom ovaj put. Ime dođe samo, onda kada si spreman za njega. Izroni iz tvojih dubina, naizgled odjednom, kao slučajno, ali nije. Samo treba da budeš strpljiv/a, a do tada možeš kao što Gost reče, smatraj to međuimenom.
Nemojte ljudi, k'o Boga vas molim!

4
Hvala na odgovorima...

FelisDomestica wrote:Ne bih se složila sa Gostom ovaj put. Ime dođe samo, onda kada si spreman za njega. Izroni iz tvojih dubina, naizgled odjednom, kao slučajno, ali nije.

Ako izranja iz dubina i dolazi samo,pretpostavljam da dolazi sa nekom svrhom...Koja bi bila svrha?

Samo treba da budeš strpljiv/a, a do tada možeš kao što Gost reče, smatraj to međuimenom

Nisam siguran da sam razumeo ovaj deo...Kako mislis 'medjuimenom'?

5
Dr.Dzirlo wrote:Hvala na odgovorima...

FelisDomestica wrote:Ne bih se složila sa Gostom ovaj put. Ime dođe samo, onda kada si spreman za njega. Izroni iz tvojih dubina, naizgled odjednom, kao slučajno, ali nije.

Ako izranja iz dubina i dolazi samo,pretpostavljam da dolazi sa nekom svrhom...Koja bi bila svrha?

Samo treba da budeš strpljiv/a, a do tada možeš kao što Gost reče, smatraj to međuimenom

Nisam siguran da sam razumeo ovaj deo...Kako mislis 'medjuimenom'?

Ime dolazi samo onima koji nešto Rade, i verovatno uz to žele da dobiju ime. Moraš mnogo i vredno da Radiš da bi uopšte išta bilo od toga.

Pa ako ti je baš stalo da se negde u nekim krugovima ili čak pred samim sobom nekako magijski zoveš, onda proizvoljno izaberi neko ime. Kad pravo bude došlo, biće samo tvoje i oslikavaće tebe. Do tada, imaš pravo da sebi daš kakvo god hoćeš ime i da veruješ da je magijsko, možda se ispostavi i da zaista jeste.

6
Ne bih se slozio ni sa Gostom ni sa Felis. Imse se odabere prema osecaju za ono sto zelis da radis u periodu koriscenja imena. Znaci, uzmes ime Salvadacu Svoj Ego recimo, pa estetike radi, prevedes to na latinski ili starogrcki. Kada preuzmes ime, uz odgovarajucu ceremonij osvestas ga, onda to postaje i zakletva ujedno. To je tada tvoja misija u periodu dok ne preuzmes drugo ime ili, sto je vanije, ne ispunis misiju.
Projekat

7
kArLo wrote:Ne bih se slozio ni sa Gostom ni sa Felis. Imse se odabere prema osecaju za ono sto zelis da radis u periodu koriscenja imena. Znaci, uzmes ime Salvadacu Svoj Ego recimo, pa estetike radi, prevedes to na latinski ili starogrcki. Kada preuzmes ime, uz odgovarajucu ceremonij osvestas ga, onda to postaje i zakletva ujedno. To je tada tvoja misija u periodu dok ne preuzmes drugo ime ili, sto je vanije, ne ispunis misiju.

Nerado ovo kažem :malvado: , ali ovo je odlično rešenje. kArLo :rispekta:

Re: Magijsko ime

10
Dr.Dzirlo wrote:Magijsko ime:
-kako se dolazi do njega?
-koje bi bile prakticne koristi?

Svako ime je magijsko ime pod aksiomom:
Imenovati nešto znači kontrolirati to nešto.
Magičkim imenom mag priziva poželjne kvalitete (vidi kako je Crowley nazvao ćerce).

Samo na jednom (drugom) forumu uzeo sam imena Pagala Baba (Lud Otac),
Bahu Tabu (Tohu va Bohu) i Ahu Soph Nia i svaki je od tih avatara imao upise svojstvene imenovanim kvalitetama, umalo pa neovisno o mojoj osobnosti.
Pametnome dosta.
The Order concerns itself with Hermeticism in the Atlantic/Lemurian tradition; and with the practise of "initiatic dreaming" in the Owayssi sufi tradition; and with the study of revolutionary theory and praxis in Hashashin history. The Order follows a principle which might be called "anarcho-monarchism", and considers each of its devotees as a "Pretender to the throne of an Imaginal Sumer".

11
kArLo wrote:Znaci, uzmes ime Salvadacu Svoj Ego recimo, pa estetike radi, prevedes to na latinski ili starogrcki.

Je li estetike radi ili bolje rečeno-
drevni ili barbarski jezici zbunjuju racionalni um time se napajajući direktno iz oceana podsvjesnog?

Odnosno zapravo- ime je vibracija (bilo mentalna ili izgovorena, pojana, bajana); Ime je točno određena vibracija koja usklađuje um sa tom vibracijom/frekvencijom.
Pogledajte hindu ili islamska imena-
Krishna Das (Krišnin sluga) ilii Abdul-Raman (sluga Ramanov).

kArLo wrote:Kada preuzmes ime, uz odgovarajucu ceremonij osvestas ga, onda to postaje i zakletva ujedno. To je tada tvoja misija u periodu dok ne preuzmes drugo ime ili, sto je vanije, ne ispunis misiju.

Ovo je masonska praksa (ime/akronim=zakletva/motto)
The Order concerns itself with Hermeticism in the Atlantic/Lemurian tradition; and with the practise of "initiatic dreaming" in the Owayssi sufi tradition; and with the study of revolutionary theory and praxis in Hashashin history. The Order follows a principle which might be called "anarcho-monarchism", and considers each of its devotees as a "Pretender to the throne of an Imaginal Sumer".

13
ilija_91 wrote:Moje magijsko ime je Willow... :rispekta:

Imam za tebe resenje - Dr. Protic. Evo sta kazu zadovoljni pacijenti:"Ponavljanje tih jednostavnih ali tako dubokih reči: SVE JE KURAC, JA SAM GOVNO i JEBEŠ MENE uspešno je počelo da iz mene uklanja i poslednje iluzije o životu, da utapa i moje najskromnije nade i da gradi u meni nesavladljivu odlučnost ka tom plemenitom aktu..."

Dakle, pre nego admini obrisu ovu poruku pocni polako da mantras gore navedene reci pa nam javi rezultate. And while your at it, I want you to hoe the garden, trim the bushes, edge the lawn, spread some manure, unclog the toilet, pluck the chicken, wash the car, carve the totem pole, scrap my grandmother's bunion, gut the trout, julienne the carrots, sheer the sheep, trim my toes, exfoliate Billy's nose, cut the cheese, engrave my commemorative plaque, and build me a monument to my hatred of things small and furry. Chop-chop, or there'll be no video games.
Tada nakon svega dođoše mi izvesni ljudi govoreći: O Majstore! Objasni nam VELIKO DELO, O Majstore! A ja sam zadržao svoj mir.
O generacijo brbljivaca! ko će vas spasiti Besa koji se spustio na vas? O Brbljivci, Naklapala, Pričalice, Jezičare Jedne, Ćeretala, Žvakači Crvene Krpe koja je raspalila Apisa Spasitelja do besa, naučite prvo šta je Rad! a VELIKO DELO nije mnogo daleko od toga! ~ KEΦAΛH NB

15
Meni je počelo imati logike da nečije ime puno puta pomaže pri formuliranju i usmjeravanju karaktera dotične osobe. Barem me iskustvo tome dovelo...
A slažem se da znati nečije ime znači imati kontrolu nad njim. Čovjek kroz ontogenetski razvoj traži imena nepoznatim stvarimakako bi ih svrstao pod stanoviti pojam i kako bi ih imao pod kontrolom u umu. Analogijom u umu tako u stvarnosti. ;-) :deka:

16
mislim da već niko od vas ne vjeruje u slučajnosti, jelda...

tako mislim da nije slučajno da je moje ime baš to, jer mi je odredilo na neki način život.

a proučavanjem i hebrejskim alfabetom, tj. numerologijom heb. alfabeta odredio sam i shvatio ulogu koju mi je univerzum u ovoj inkarnaciji dao. :worship: učitelj:-)