Re: Vanzemaljci stigli u Srbiju

09.06.2007.
Izvor: PRESS
VANZEMALJCI U SRBIJI

Meštani Rtnja tvrde da su svedoci čestih poseta NLO i čudnih užarenih kugli na nebu što kvare televizore

Rtanj je jedina planina u Srbiji koja ima oblik piramide, ali je još čuvenija po tome što je učestalo posećuju vanzemaljci. Pre nekoliko dana kao posledica poslednje vizite NLO crklo je nekoliko televizora u selu Rtanj, koje se ugnezdilo na 800 metara nadmorske visine.

Žena 59-godišnjeg kafedžije Dragoslava Milenovića zvanog Šou videla je iza njegovih leđa snop čudne svetlosti i crče televizor. Hajde samo da je njihov, nego polipsaše i komšijski.

Milenović je stari drug svemiraca i kaže da je prve ljudsko-vanzemaljske susrete imao pre 30-ak godina, ali je tada ćutao da ne kažu "vidi kakva budala".

- Prvo ide usijana kugla koja je toliko jarka i blještava da je teško gledati golim okom, a smenjuju se plavičasta, crvenkasta i ljubičasta svetlost - objašnjava Milenović koji je ubeđen da su ga vanzemaljci pri prvom susretu dobro izučili, a možda mu nešto i ugradili u glavu, pa otad ih on najčešće viđa. Zato valjda jedini uspeva da fotografiše leteće tanjire koji se na njegovim fotografijama pokažu kao čudna igra svetlosti.

- Pojavljuju se svuda, neki ih vide, neki ne. Eto, nedavno se pojavila užarena kugla u Kučevu, a pre 15-ak godina jedan student je izgoreo iz čista mira na svojoj terasi u Nišu. Ubeđen sam da su naše žene imale ljubavne veze s vanzemaljcima jer oni mogu da se materijalizuju i mnogi ljudi potiču od njih - ide korak dalje Milenović i tvrdi da su i pali anđeli pali zbog preljube s lepim ženama.

- Pa i svetoj Bogorodici je došao anđeo a morao je da se materijalizuje. Mnogi na Zemlji imaju veze s onima gore, a ne pričam ja to zbog popularnosti, pa neću valjda da se ženim - brani se Milenović.

Njegovoj priči pridružuje se Dejan Jovanović iz Boljevca koji nikako nije verovao u vanzemaljce dok nije pre dve nedelje zajedno sa seoskim popom bio svedok čudne pojave.

- Bili pop i ja u kafani i pitam ga ja da l' je istina za te kugle. Pop kaže: "Neki veruju, a neki ne." Izađemo mi oko 10 uveče i krenemo kući. Buldožer mi bio parkiran 100 metara dalje, al' pop kaže: "Gledaj na vrh". Nije zvezda. Veće od zvezde, a manje od Sunca. Svetlelo pet minuta i izgubi se - priča Jovanović koji se kune da laža nije jer je svojim očima gledao.

- Čudan neki osećaj kad to vidiš. Ne mogu da objasnim. Ježiš se kao kad ti se kosa diže na glavi - pokušava da objasni Jovanović. Njegova kćerka ide u šesti razred, a odskora su neobično počele da joj se znoje ruke. Ljudi otkrili da leči zubobolju i bolove.

- Na veronauku joj pop rek'o da ne baje više, al' navalio komšiluk, ne možeš od njih da živiš, svi je teraju da ih masira - žali se Jovanović.
Milenović tvrdi da su ljudi uprkos civilizaciji ostali priprosti i neuki, a vanzemaljci hoće od nas da naprave dobre ljude, ni bogobojažljive, ni megalomane.

- Zemaljski svet će da se preokrene 2012. godine, jer ne može čovek više da bude životinja. Koljemo se između sebe i zato mora svest da nam se promeni - najavljuje prijatelj marsovaca.

Vatrene kugle na Rtnju viđali su i Milenovićevi prijatelji i ekipa iz Crvenog krsta - jedan crnac iz Gvineje Bisao i jedan Bosanac.

- Moj drug Pavle Matić ugledao je pored puta nešto užareno kao plast sena. Auto se blokirao, motor radi, a kola ne idu. On uzme granu i proturi je u usijanu masu, ali ništa, samo grana pucketala kad je izvlačio - prepričava Milenović.

Čudna užarena svetlost viđa se svuda po Rtnju, a nekima se desilo i da su ih prenosili - sa vrha Rtnja dole do autoputa. A zašto, to niko ne zna. Samo vanzemaljci.

Bog Ra, Ilirka i faraon

Po jednoj legendi, priča Milenović, planina Rtanj je centar zemaljske kugle u kojem je obitavao bog Ra. On se zaljubio u lepu Ilirku koja je vladala Balkanom, pa joj je pomagao u osvajanju sveta. U vojnim pohodima stigla je čak do Etiopije, da bi se iznenada zaljubila i udala za faraona. Od muke i ljubomore bog Ra se rasprsne i ona se vrati na Rtanj.

Faraon dođe s vojskom da je vrati, a između ostalog dotera i silne zmijurine. Jedna ujede Ilirku i ona umre. Sve troje je sahranjeno u rtanjskoj piramidi, a na Rtnju ostade 13 vrsta zmija. Među njima i jedna zelena što liči na kobru. Kad ujede kravu, lipše za 30 sekundi.

SANJA M. TOMIĆ

Jedino još da se organizuje neki kurs ili radionica za nas koji nismo vanzemaljci (il nećemo da priznamo) :bole: