Re: Raido!

Ma...činjenica je da ko zaista želi rad sa Runama, zna šta ga očekuje. Ja sam na samom početku i uopšte nisam očekivao instant super powers, flashy stuff and that kind of crap... samo predan rad biva nagrađen. A i Krcun je u pravu, lakše je kad znaš da postoji ista interesna grupa i ljudi koji su spremni da te saslušaju i daju savete...Speaking about runes and german mythology, ja konkurisah na nemački jezik, pa mi poželite sreću za prijemni, hehe :D
I'm a whisper in water
Secret for you to hear
You're the one who grows distant
When I beckon you near

Saint Delicious wrote:a kada nam neko nešto nudi besplatno, ili ne vredi ništa, ili je neka podvala u pitanju.

Besmisleno. Sto onda koristis Firefox?

(toliko od dobu Vodolije, dragi moji novoeoničani. Ribe still rule supreme! :D )

Jos besmislenije.
Tada nakon svega dođoše mi izvesni ljudi govoreći: O Majstore! Objasni nam VELIKO DELO, O Majstore! A ja sam zadržao svoj mir.
O generacijo brbljivaca! ko će vas spasiti Besa koji se spustio na vas? O Brbljivci, Naklapala, Pričalice, Jezičare Jedne, Ćeretala, Žvakači Crvene Krpe koja je raspalila Apisa Spasitelja do besa, naučite prvo šta je Rad! a VELIKO DELO nije mnogo daleko od toga! ~ KEΦAΛH NB

Krcun wrote:Saint Delicious

U jednoj stvari moram da se složim sa Sokratom. Kada se nešto daje besplatno, to svesno ili ne, povlači posledice u percepciji kvaliteta robe. Naučeni smo da se stvari plaćaju, da dobre stvari dobro i platimo, a kada nam neko nešto nudi besplatno, ili ne vredi ništa, ili je neka podvala u pitanju. (toliko od dobu Vodolije, dragi moji novoeoničani. Ribe still rule supreme! :D )

Ne mozes iz svog psihologizma izvlaciti zakljucak koji primenjujes na Eru. Pazi, ja guram vec treci sistem koji je besplatan i ide mi. :)

Kada pričamo o masovnoj potrošnji, gleda se statistika, ne pojedinačni uzorci. Na tebe jednog, imaš dvadeset koji se uklapaju u navedeni profil. Možda bi ti bilo lakše da sam rekao kako je svetska populacija i dalje predominantno riblja? :) Istini za volju, odnos se jako polako, ali stoički pomera u našu korist.

Ukratko, po svemu što sam do sada video, grupni kurs će proći oni koji bi ga prošli i da nije grupe.

Pa sad... Ja onako nedisciplinovan bih ga tesko sam zavrsio... Cak i za Desimirov kurs kad smo pravili, bilo mi je lakse da potegnem grupu jer sam sam vec par puta bio pokusao bez mnogo uspeha. Kad je grupica napravljena, krenulo (mi) je. I cetvoro nas zavrsilo.

Pričao sam o Raidu konkretno. Da pojasnim - grupni zalet enormno pomaže, to nisam uopšte nameravao da osporim. Moj prvi Raido je bio apsolutno fenomenalan sinergetski ritual, i svi su ga od reda završili. Tvoj Raido je takođe bio jedan od uspešnijih. Ako se radi solidno, uz grupu će se raditi još bolje. No većina ljudi koja se prijavi na Raido, i ispadne posle par nedelja, zahteva mnogo veći šut u zadnjicu. A ni to obično nije dovoljno. Tako da procenu baziram na ukupnom broju polaznika, ne na individualnim slučajevima.

Besmisleno. Sto onda koristis Firefox?

Nije besmisleno, pričam o osnovnim tržišnim zakonitostima, i generalnom potrošačkom mentalitetu koji je primenljiv istog trenutka kada je Raido ušao u masovnu distribuciju. Ili hoćeš da kažeš da su cena, ponuda i potražnja međusobno nezavisne promenljive? Stoji i dalje - da ljudi plaćaju za Raido, imali bi drugačiji odnos prema njemu i više bi ga njih završilo.

Koristim Firefox iz istih razloga zbog kojih je i Raido okačen. Ko hoće, i zna šta hoće - dato mu je.

Izvikana roba je uvek i skupa roba, što ne mora da znači da je i kvalitetna. Po meni uhvatili ste se za najslabiju kariku ( da li kurs treba da ima svoju novčanu cenu ili ne ). Ne osporavam prednosti grupnog rada, ali ne osporavam takodje ni vrednosti individualnog.
Krenula sam da radim u grupi i odustala, jer želim da svoje raido - runsko putovanje proputujem sama. Grešim li ??? A to opet nikako ne bi trebalo da znači da se sebi uvrtela u glavu, da neko nije dovoljno stručan da me provede kroz sve to.
Ovo o čemu pričate su većim delom objektivne okolnosti, a sve subjektivne elemente ste eliminisali. I nije disciplina jedini , već jedan od uslova koji dovode do željenog cilja.

Saint Delicious

Kada pričamo o masovnoj potrošnji, gleda se statistika, ne pojedinačni uzorci. Na tebe jednog, imaš dvadeset koji se uklapaju u navedeni profil.

Potpuno se slazem. Ali kad se pojavi onakav pojedinac pa pokusava da se opravda iza stava veca-sam-masa-i-od-same-mase za svoj nerad, njega dabome treba vrlo pojedinacno sutnuti u dupe, sto sam ja i pokusao. :)

Dosta sakrivanja svojih sranja iza "takvi smo mi (Srbi)". :dada:

Možda bi ti bilo lakše da sam rekao kako je svetska populacija i dalje predominantno riblja? :)

Hm, da li je? Koji riblji koncepti vladaju danasnjom populacijom?

Stoji i dalje - da ljudi plaćaju za Raido, imali bi drugačiji odnos prema njemu i više bi ga njih završilo.

Ali gle! Bardon je kostao! Pa nismo makli dalje od prvog poglavlja. Raido besplatan, pa smo ga zavrsili. Desimira kupise mnogi, niko mi ne rece da ga je zavrsio. A mi radili besplatno, pa zavrsili. Da ne govorim koliko kostaju kojekakvi magijski prirucnici kojih smo svi puni pa niko da pretvori vodu u vino.

Formula gotovo da nema veze sa ekonomijom: za sta smo se iscimali to smo zavrsili. Kupljeno, dobijeno ili ukradeno. :)
Projekat

Krcun wrote:Formula gotovo da nema veze sa ekonomijom: za sta smo se iscimali to smo zavrsili. Kupljeno, dobijeno ili ukradeno. :)

Igzekli. Kostalo ili ne onaj ko zeli da zaista radi i ko ne dozvoljava da mu se stvaraju izmisljeni izgovori da bi kasnije radio ("evo jos ovaj nivo moje omiljene igrice i radim LBRP, casna rec") ce zavrsiti svaki sistem.:)
Tada nakon svega dođoše mi izvesni ljudi govoreći: O Majstore! Objasni nam VELIKO DELO, O Majstore! A ja sam zadržao svoj mir.
O generacijo brbljivaca! ko će vas spasiti Besa koji se spustio na vas? O Brbljivci, Naklapala, Pričalice, Jezičare Jedne, Ćeretala, Žvakači Crvene Krpe koja je raspalila Apisa Spasitelja do besa, naučite prvo šta je Rad! a VELIKO DELO nije mnogo daleko od toga! ~ KEΦAΛH NB

Sojce wrote:Izvikana roba je uvek i skupa roba, što ne mora da znači da je i kvalitetna. Po meni uhvatili ste se za najslabiju kariku ( da li kurs treba da ima svoju novčanu cenu ili ne ). Ne osporavam prednosti grupnog rada, ali ne osporavam takodje ni vrednosti individualnog.
Krenula sam da radim u grupi i odustala, jer želim da svoje raido - runsko putovanje proputujem sama. Grešim li ??? A to opet nikako ne bi trebalo da znači da se sebi uvrtela u glavu, da neko nije dovoljno stručan da me provede kroz sve to.
Ovo o čemu pričate su većim delom objektivne okolnosti, a sve subjektivne elemente ste eliminisali. I nije disciplina jedini , već jedan od uslova koji dovode do željenog cilja.

Ti si bre poseban fenomen.

Da ti džabe daju, platila bi, da ti otimaju, dala bi u inat, da ti ne daju, tukla bi se da dobiješ, da ti zabrane, ubila bi da to ostvariš i tako sve to uz tarabu i uz dlaku i u inat. Zato se i ne usuđujem da ti prepričavam horoskop. Treba i batine još da dobijem :run:
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

ARTHuR wrote:

Da ti džabe daju, platila bi, da ti otimaju, dala bi u inat, da ti ne daju, tukla bi se da dobiješ, da ti zabrane, ubila bi da to ostvariš i tako sve to uz tarabu i uz dlaku i u inat. Zato se i ne usuđujem da ti prepričavam horoskop. Treba i batine još da dobijem :run:

ARTHuR -e ovde nije reč o meni, i ovo ne mora da se odnosi samo na raido. Nemoj mi reći da u svom životu nisu osetio potrebu da nešto prođeš i završiš sam. Molim te.

Sojce wrote:Izvikana roba je uvek i skupa roba, što ne mora da znači da je i kvalitetna. Po meni uhvatili ste se za najslabiju kariku ( da li kurs treba da ima svoju novčanu cenu ili ne ).

Nismo se uhvatili, prosto je i to došlo pod lupu. Ja lično ne mislim da Raido treba naplatiti, niti sam u dilemi da li bi trebalo to da radim ili ne (ja, ili bilo ko drugi); ali znam da bi mu ljudi pristupali ozbiljnije da su za to žrtvovali nešto što je za njih objektivno vredno. A najveći deo populacije, uključujući i ovu okultnu, i dalje najviše boli kada ih udariš po džepu. To je prosta činjenica. Pre ćeš se zalagati za realizaciju uloženog, ako si prethodno nešto zapravo i uložila, zar ne?

Samim tim što ja lično znam realnu vrednost proizvoda, ne znači da i drugi automatski znaju, ili su u stanju da prepoznaju. Čitava nauka marketinga se bazira na tome da ljudi NE ZNAJU, i da im treba nacrtati. A za to postoje već ustaljene šeme stare koliko i civilizacija.

Ne osporavam prednosti grupnog rada, ali ne osporavam takodje ni vrednosti individualnog.

Ni ja.

Da li grešiš ili ne, moći ćeš da znaš samo onda kada si ispitala obe opcije. Ja sam krajnje nestručan da tvrdim nešto u tvoje ime. Ne radi se uopšte o tome. Centralna tema je - da li je online Raido dovoljno efikasan, uopšte efikasan i primeren za najoptimalniji učinak. I šta je ono što najviše odlučuje o tome hoće li ga polaznici završiti, ili neće.

[/quote]

Objektivne okolnosti su jedino što može objektivno da se razmatra. Želja, volja, motivacija, disciplina i vreme su objektivni faktori u Raidu. Nema uopšte - ima pomalo - ima dovoljno - ima na pretek. Arbitrarne kategorije, ali ipak objektivno merljivo u određenim granicama. U većini slučajeva, odustaje se od Raida zbog nedostatka jedne od ovih komponenti. Velikoj većini.

Krcun wrote:
Potpuno se slazem. Ali kad se pojavi onakav pojedinac pa pokusava da se opravda iza stava veca-sam-masa-i-od-same-mase za svoj nerad, njega dabome treba vrlo pojedinacno sutnuti u dupe, sto sam ja i pokusao. :)

Dosta sakrivanja svojih sranja iza "takvi smo mi (Srbi)". :dada:

Da, okej. To sam nekako podrazumevao u startu.

Hm, da li je? Koji riblji koncepti vladaju danasnjom populacijom?

Osećanja greha i krivice, na primer. Mislim da ćeš se složiti da ga ima skandalozno mnogo ovih dana. :)

Ali gle! Bardon je kostao! Pa nismo makli dalje od prvog poglavlja. Raido besplatan, pa smo ga zavrsili. Desimira kupise mnogi, niko mi ne rece da ga je zavrsio. A mi radili besplatno, pa zavrsili. Da ne govorim koliko kostaju kojekakvi magijski prirucnici kojih smo svi puni pa niko da pretvori vodu u vino.

Formula gotovo da nema veze sa ekonomijom: za sta smo se iscimali to smo zavrsili. Kupljeno, dobijeno ili ukradeno. :)

Zar ne misliš da je "iscimavanje" takođe vrsta ulaganja? Davanje novca je samo jedna opcija, suština je da mora doći do ulaganja - vremena i energije. Vreme i energija su obično potrebni (osim u slučajevima kad je neko trulo bogat, pa mu 100 - 200 evra ne pravi razliku) da bi se stvorio novac.

Saint Delicious wrote:
Objektivne okolnosti su jedino što može objektivno da se razmatra. Želja, volja, motivacija, disciplina i vreme su objektivni faktori u Raidu. Nema uopšte - ima pomalo - ima dovoljno - ima na pretek. Arbitrarne kategorije, ali ipak objektivno merljivo u određenim granicama. U većini slučajeva, odustaje se od Raida zbog nedostatka jedne od ovih komponenti. Velikoj većini.

Disciplina i vreme da, ali želja, volja i motivacija nisu objektivne okolnosti, već pre subjektivni elementi.
Bio kurs online ili ne, onaj ko se našao u priči izguraće je. Elem, neko prekine i studije, ma koliko uspešan student bio, jer se ne vidi u toj i toj priči. Stoga, ne treba osudjivati one koji se nisu našli u tome.

Sojce wrote:Disciplina i vreme da, ali želja, volja i motivacija nisu objektivne okolnosti, već pre subjektivni elementi.

Ako možeš da kažeš "nema dovoljno volje", onda to nije subjektivno. Interni, intimni, lični - jesu, ali nisu subjektivni. Ti vrlo objektivno možeš da kažeš - znaš šta, mrzi me. Ili, mrzi me u toj i toj meri, ali ne u ovoj i ovoj. Možeš da meriš = možeš da objektivizuješ.

Bio kurs online ili ne, onaj ko se našao u priči izguraće je. Elem, neko prekine i studije, ma koliko uspešan student bio, jer se ne vidi u toj i toj priči. Stoga, ne treba osudjivati one koji se nisu našli u tome.

Definitivno se ne razumemo. Ko ovde osuđuje? Malopre ti rekoh da to nije moje mesto i moj posao. Ono što ovde razmatramo je zašto kurs završi oko 8% ljudi koji se prijave, i da li je taj odnos konstanta za sve radove ovog tipa, ili nešto nije u redu sa formom kursa, ili to ima direktne veze sa cenom gruzijske svile u Johanesburgu. Ili su fnordovi u pitanju. Šta ja lično mislim po tom pitanju....mmmm, nešto ne vidim da sam se izjasnio? :)

Sojce wrote:
ARTHuR wrote:

ARTHuR -e ovde nije reč o meni, i ovo ne mora da se odnosi samo na raido. Nemoj mi reći da u svom životu nisu osetio potrebu da nešto prođeš i završiš sam. Molim te.

Tebi u glavi nije reč o tebi. Ali ti si izuzetak. Svima drugima je reč o tebi. ;)))

A oko toga "sam", pa zavisi. I jesam i nisam. Jesam, ali je skoro uvek bio kompleks u pitanju pa se ne dičim previše.
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

ARTHuR wrote:
Tebi u glavi nije reč o tebi. Ali ti si izuzetak. Svima drugima je reč o tebi. ;)))

A oko toga "sam", pa zavisi. I jesam i nisam. Jesam, ali je skoro uvek bio kompleks u pitanju pa se ne dičim previše.

Molim te. To nema veze sa kompleksima.