Re: Nešto moje...

81
E Ramok, nemoj me vuchesh za jezik...nije samo rame u pitanju. Al' necu da trazim dlaku u jajetu i da navlachim mak na konac :P Shta cu, profesionalna deformacija :dunno:
"Niste svesna bića, niti istinski postojite
sve dok niste voljni da rizikujete čak i zdrav razum
u ime svog postojanja
."
-F. Herbert

83
Potnia , disproporcija je namerna , namerno su naglaseni neki delovi tela ( kao sto je glava ), a neki umanjeni ( kao torzo ). Inace se bavim umetnoscu i mitovima u okviru umetnosti . Odnosno neolitskim figurama i predstavama .Stari Grci su napustili idealisticko predstavljanje tela , jer je lepota u nesavrsenosti i neskladu . Mislim bez uvrede i meni je to profesionalna deformacija :) Zato radim neke disproporcije, jer i mene kao umetnika fascinira prenaglasenost nekih delova tela , na koje i ja zelim da stavim akcenat radi skretanja paznje . A inace najcesce obradjujem temu Boginje u starim kulturama , simbole plodnosti , radjanja i mudrosti. Kada radim Boginju plodnosti onda naglasavama isto kao i neolitske figurine .

84
nema uvrede, samo sam dala konstruktivnu kritiku :) A ti je prihvati kako mislish da treba ;) u svakom sluchaju fin rad i kao shto reche Wiedergänger, odlichan kolorit :)
u ime svog postojanja
."
-F. Herbert

85
Netzach wrote:E Ramok, nemoj me vuchesh za jezik...nije samo rame u pitanju. Al' necu da trazim dlaku u jajetu i da navlachim mak na konac :P Shta cu, profesionalna deformacija :dunno:

Bože svašta ja pričam sa Potniom a ovaj Netzach lik me prekida i upada u razgovor. C, c ,c, kakav bezobrazluk. :nos:

86
Netzach wrote:nema uvrede, samo sam dala konstruktivnu kritiku :) A ti je prihvati kako mislish da treba ;) u svakom sluchaju fin rad i kao shto reche Wiedergänger, odlichan kolorit :)

Razumela :) Kritika izlazi iz okvira skole , a predstava iz okvira sagledavanja unutrasnjim porivom . Nazovimo to slobodama :)

87
@Avesta: Pa mozesh tako reci. Zapravo ja sam ti od onih omrazenih akademskih perfekcionista koji dozvoljavaju slobodu, sve dok se sloboda ne kosi sa nekim mojim teoretskim principima. Dakle chitaj: serem mnogo...al' opet i to je deo profesionalne deformacije ;)

Btw, najtoplije bih ti preporuchila knjigu "O duhovnom u umetnosti" od Kandinskog (ako vec nisi prochitala). Mislim da ce ti se dopasti ;)

@Ramok: Netzach = Potnia Theron...zajednichki denominator Artemida (u neki ruku). Chisto malo da zbunim (ne)prijatelje ;)
u ime svog postojanja
."
-F. Herbert

89
Netzach wrote:
Btw, najtoplije bih ti preporuchila knjigu "O duhovnom u umetnosti" od Kandinskog (ako vec nisi prochitala). Mislim da ce ti se dopasti ;)

Pa imam dosta pogleda kao i Kandinski.Koristim boju kao jedan od simbola , tezim sopstvenom izrazu ...Takodje imam takva duhovna interesovanja , misticizam i hermetizam .Mislim pogledi u smislu filosofije umetnosti .Ali dobro necu da sebe stavljam na tu ravan , ipak je on Kandinski .

"Plavo je istovremeno udaljavanje od coveka i kretanje

usmereno jedino prema njegovom vlastitom centru, koje

coveka ipak privlaci beskonacnosti i budi u njemu zelju za

cistotom i zedj za natprirodnim."

90
heh, unutruashnje kretanje...jako je lepo dolovio odnose boja i kontrasta...baci pogled na Franca Marka i njegove radove, odnosno podele boja i kombinacije... shteta shto nije poziveo...

inache ako te zanima okultizam u umetnosti, baci pogled na radove Mondriana, Klea, Kupke, Poloka, Maljevicha, Gogena, F.R. Rajta, Marka Tobija, Van Doesburga, Brancusia, Duchampa, Barbare Hepworth, Bena Nicholsona, Nauma Gaboa (i njegovog brata), Maxa Ernsta, Jeana (Hansa) Arpa, pa chak i Kurta Schwitersa.... ima ih mnogo...i u svakom od njih cesh videti tu iskru...nema umetnika u XX veku koji je poznat a nije upletan u ono shto nazivamo "duhovnim" :D
u ime svog postojanja
."
-F. Herbert

91
@ Netzah , slazem se sa tobom oko navedenih ali vise sam okrenuta ne apstrahovanom prikazu duhovnog i istrazivanju zlatnog preseka , fibonacijevog niza ili ti Bozanskog broja na manje "geometrijski" nacin. Moji favoriti su Shwabe ,Roerich , Toorop , Munch , Csontvary. Svrha i smisao umetnosti kroz vekove je isti - trazenje i teznja Bozanskom , od svojih pra pocetaka kao postovanju i umiljavanju Bogovima-od zelje za uspesnim lovom do plodne godine i td .
Ali da ne idemo off topic i pretvorimo temu u raspravu o likovnoj umetnosti , predlazem ti da se zaustavimo ovde. Vidim da zelis da pokazes svoje akademsko znanje , sto je za svaku pohvalu :rispekta: , ali slozices se da nismo u temi. Mogla bih sa tobom dugo da vodim tu vrstu razgovora jer poznajem materiju , ali smatram da je to besmisleno , jer to na kraju nije razmena iskustva , afiniteta i sl. vec takmicenje "ko zna vise". :)

93
Slazem se da smo otishli u off-topic ali shto se razgovora na ovu temu tiche ne slazem se da je to takmichenje "ko zna vishe", bar ne s moje strane. Uvek mi je drago da nauchim neshto novo, a ti eto mozda znash neshto shto ja ne znam (a toga shto ja ne znam ima vala poprilichno). Al' dobro...
u ime svog postojanja
."
-F. Herbert