Kraut rock

Ovaj obuhvatni naziv za razne podvarijante psihodelije i progresice koje su se razvile u Nemačkoj tokom 70tih podrazumeva sve i svašta. Ipak, zajednička crta koja prati sve ove izvođače je neka vrsta minimalizma, korišćenja tehnologije i psihodelija. Iz Krauta su se razvili u suštini skoro svi moderni pravci koji se oslanjaju na elektroniku, i tu u suštini leži koren Techno muzike.

Muzika mnogih ovih bendova je izuzetno pogodna za meditacije, tripove i ritualne radove. Koga interesuje, mogu da ga uputim na linkove na skoro sve, u lossless formatima.
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

Re: Kraut rock

ARTHuR wrote:Ovaj obuhvatni naziv za razne podvarijante psihodelije i progresice koje su se razvile u Nemačkoj tokom 70tih podrazumeva sve i svašta. Ipak, zajednička crta koja prati sve ove izvođače je neka vrsta minimalizma, korišćenja tehnologije i psihodelija. Iz Krauta su se razvili u suštini skoro svi moderni pravci koji se oslanjaju na elektroniku, i tu u suštini leži koren Techno muzike.

Samo u onoj meri koliko Neu! i Can imaju veze sa kraut-om :)
U svim prodavnicama okultnih drangulija

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!

Ne zaboravi na potpuno bukvalne razvojne linije od Kraftwerka na ovamo, jer i oni itekako spadaju u Kupusište.
Pa onda talasi utisaka kod Brain TIcket, na koje se Holger kasnije nadovezao, pa i pola tech-ambienta preko njega...

Ima toga još puno.
Shine! Shine!

ARTHuR wrote:Ne zaboravi na potpuno bukvalne razvojne linije od Kraftwerka na ovamo, jer i oni itekako spadaju u Kupusište.
Pa onda talasi utisaka kod Brain TIcket, na koje se Holger kasnije nadovezao, pa i pola tech-ambienta preko njega...

Ima toga još puno.

Neu je i neka vrsta Kraftwerk produkta, plus što je Conny Plank i producirao neke Kraftwerk albume ako se ja dobro sećam. Tak oda ja Kraftwerk i Neu! tretiram maltene kao jednu porodičnu priču.
U svim prodavnicama okultnih drangulija

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!

Gwydion wrote:
Neu je i neka vrsta Kraftwerk produkta, plus što je Conny Plank i producirao neke Kraftwerk albume ako se ja dobro sećam. Tak oda ja Kraftwerk i Neu! tretiram maltene kao jednu porodičnu priču.

Te veze su i dublje i šire. Nisu se oni samo u te dve grupe preplitali. Preneću danas-sutra ovde info tekst sa HQShare sajta, verovatno najautoritativnijeg mesta o muzici na netu. Samo za članove i ljubitelje, na sajt se ulazi samo učlanjenjem, iz razumljivih razloga, ali ekipa koja tamo piše, e to su stvarno fanatici.
Shine! Shine!