Re: Pitanja i odgovori

193
Da rascistimo nesto: magija je prakticna kategorija.Sluzi postizanju rezultata.Moralne kategorije tipa ''kradje'' ne spadaju bas u opis posla; ako nadjemo pare na ulici, to govori dve stvari, ako zamislimo da ih je neko izgubio:
1.Taj koji je izgubio pare je neodgovoran, te je te pare izgubio svojom krivicom, a moguce je i da mu ne trebaju.
2.Finders, keepers.
Magija je all about postizanje rezultata.Duhovno uzdizanje je nesto drugo; sasvim sigurno necu cekati da postanem prosvetljen da bih koristio magiju u nekom materijalnom cilju.Naravno, u to ne ukljucujem ljubavnu magiju: ''nema spone koja moze ujediniti radvojene osim ljubavi'' ili kako vec.
Dakle, ja , ili bilo ko, sasvim sigurno nece koristiti Rune ili napraviti talisman za pare sa mislju da ce iste biti ukradene od gladne decice.Sila ce se vec sama pobrinuti da ja te pare dobijem in a decent way.Bez inflacije. :D
''I don't mean to sound cruel or vicious, but I am, so that's the way it comes out''

196
Gost wrote:Drugim rečima, dok se pravi talisman za pare treba se poistovjetiti s arhetipom Robina Hooda. :jester:

Pa da, sve dok sve dok se neko ne doseti, da kaze " e sad je dosta " sto ste ucinili ( pokrali ),
ucinili ste ( odnosno pokrali ste ), a od sada ce malo i drzava da Vas lema po guzi, za svako
krivicno delo ( pardon nedelo ). E kad to postane stvarnost, odnosno kad narod postane politicki punoletan, tada ce manje biti potrebe za pravljenjem talismana a la Robin Hood :)

197
Mada, to svakako nije opravdanje, da se nekim drugim putem ( a ne magijom ) dodje do sume novca, koja ti je potrebna za normalan zivot.

Slazem se, da magiju ne bi trebalo raubovati iz takvih i slicnih interesa i da bi na prvom mestu trebalo sagledati sve opcije koje mogu da nas dovedu do zeljenog rezultata. Toliko od mene :)

198
Gwydion wrote:Cista namera je nesto sto je prilicno nejasan pojam. Kako mi znamo koje su nase prave namere? Mozda mi svesno mislimo jedno, a podsvesno imamo sasvim neke druge crve koji nas motivisu? Sta ako neko radi nesto za pare, a ima neku podsvesnu blokadu koja mu i u zivotu smeta da postigne uspeh? Stit stiti od spolja, ali sta nas stiti od nasih unutrasnjih demona?

Ekskalibur. Tehnika koju je Slavinski napravio obradivši Avatar kurs.

U ozbiljnijem radu se radi baš tako da rešava upravo ovo gore što si napisao. I radi se baš sa totalno čistom namerom, čistom u smislu da je nedvosmislena i da joj se ništa u našem umu ne suprotstavlja, ni svesno ni nesvesno. Kočnice iz nesvesnog se provociraju da iskoče u svesnu oblast i da se tu eliminišu.
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

199
ARTHuR wrote:
Gwydion wrote:Cista namera je nesto sto je prilicno nejasan pojam. Kako mi znamo koje su nase prave namere? Mozda mi svesno mislimo jedno, a podsvesno imamo sasvim neke druge crve koji nas motivisu? Sta ako neko radi nesto za pare, a ima neku podsvesnu blokadu koja mu i u zivotu smeta da postigne uspeh? Stit stiti od spolja, ali sta nas stiti od nasih unutrasnjih demona?

Ekskalibur. Tehnika koju je Slavinski napravio obradivši Avatar kurs.

U ozbiljnijem radu se radi baš tako da rešava upravo ovo gore što si napisao. I radi se baš sa totalno čistom namerom, čistom u smislu da je nedvosmislena i da joj se ništa u našem umu ne suprotstavlja, ni svesno ni nesvesno. Kočnice iz nesvesnog se provociraju da iskoče u svesnu oblast i da se tu eliminišu.

U potpunosti se slažem. Prvo treba raditi na podsvjesti i čišćenju smeća iznutra. Iako Id ne razlikuje dobro i loše može se mjenjati i oblikovati u raznim tehnikama, meditaciji... U protivnom i najčišća namjera može rezultirati katastrofalnim rezultatom koji je plod naših dugogodišnjih potiskivanja i negativnosti. Ako se cijeli život uvjeravate da ste neuspješna osoba nema te sile koja vas može spasiti od samih sebe. Očistite li šmeće otvarate vrata.
http://www.knjigasjenki.com/

200
Svrha magije je pribavljanje debelih ili barem punačkih žena. Sve ostalo je lakrdija. Magija je postala od Magna Mater, i tome služi, da magu dovabi takije ribe. Šta će on da čini šta mu je volja i da mu to bude nekakav zakon sa njima, to je već magijska tajna koja biva otkrivena samo debelim ili barem punačkim ženama. 8)
Sramota je glamur odustajanja od bestidnosti.

203
stojan popivoda wrote:Svrha magije je pribavljanje debelih ili barem punačkih žena. Sve ostalo je lakrdija. Magija je postala od Magna Mater, i tome služi, da magu dovabi takije ribe. Šta će on da čini šta mu je volja i da mu to bude nekakav zakon sa njima, to je već magijska tajna koja biva otkrivena samo debelim ili barem punačkim ženama. 8)

Katastrofa!

Dakle, je sam totalno neuspešan mag, jer mi je bilo potrebno da prođe skoro 20 godina od prizivne operacije da bi se moja žena (izvorno štiglic) ugojila do makar punačke! :((
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

204
stojan popivoda wrote:Svrha magije je pribavljanje debelih ili barem punačkih žena. Sve ostalo je lakrdija. Magija je postala od Magna Mater, i tome služi, da magu dovabi takije ribe. Šta će on da čini šta mu je volja i da mu to bude nekakav zakon sa njima, to je već magijska tajna koja biva otkrivena samo debelim ili barem punačkim ženama. 8)

Ovdje se sikuro misli na sposobnost magnetizacije-gravitacije koja se odlikuje u sposobnosti materijalizacije.
Odnosno na koji način i kako mag pribavlja potrebne mu pribavke.
Ali boginja se pojavljuje u obličju 16-godišnje djevice oblivene krvlju, ma što puritanci mislili o tome. :evil: :twisted:
The Order concerns itself with Hermeticism in the Atlantic/Lemurian tradition; and with the practise of "initiatic dreaming" in the Owayssi sufi tradition; and with the study of revolutionary theory and praxis in Hashashin history. The Order follows a principle which might be called "anarcho-monarchism", and considers each of its devotees as a "Pretender to the throne of an Imaginal Sumer".

205
ARTHuR wrote: Dakle, je sam totalno neuspešan mag, jer mi je bilo potrebno da prođe skoro 20 godina od prizivne operacije da bi se moja žena (izvorno štiglic) ugojila do makar punačke! :((

Odabrao si teži put. To je put kojim se redje ide....
Sramota je glamur odustajanja od bestidnosti.

207
stojan popivoda wrote:
Gde si našao devicu od 16? :?

Unutra. :dada:
The Order concerns itself with Hermeticism in the Atlantic/Lemurian tradition; and with the practise of "initiatic dreaming" in the Owayssi sufi tradition; and with the study of revolutionary theory and praxis in Hashashin history. The Order follows a principle which might be called "anarcho-monarchism", and considers each of its devotees as a "Pretender to the throne of an Imaginal Sumer".