hvala

3
hvala ti!!!! intenzivno se bavim tarotom cak i za druge da li je ciscenje ruku tekucom vodom posle rada i kadjenje prostorije dobar nacin za ciscenje energije koja ostaje posle otvaranja karata? tako nam je receno na kursu??!! pozdrav

4
kako najbolje da posle intenzivnog rada tarotom i to i za druge da odradim ciscenje svoje energije i energije prostora.Ucili su nas da tekucom vodom operemo ruke od lakata na dole i okadimo prostor?da li je to dovoljno

5
sakii, ne spamuj na vise tema istim pitanjem - narocito ne otvaranjem novih. Postavljaj ih, na primer, samo u ovoj temi - pa ce ti biti odgovoreno, cim bude neko imao vremena ili znanja. Strpljivo!
'Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement. For even the very wise cannot see all ends.'

6
sakiii wrote:kako najbolje da posle intenzivnog rada tarotom i to i za druge da odradim ciscenje svoje energije i energije prostora.Ucili su nas da tekucom vodom operemo ruke od lakata na dole i okadimo prostor?da li je to dovoljno

:shock: :?

Ovakvo nešto prvi put čujem!
Za divinaciju ne koristim toliko tarot, više mi odgovaraju obične karte, ciganki način, tarot koristim za meditaciju, fokusiranje,...
Nikada nisam prao ruke, ni ovako, ni bilo kako drugačije, niti sam kadio prostor nakon divinacije. Nekada samo "uzemim" (da li se ovako kaže? postoji li bolji izraz??) energiju, a incense i ovako i onako gori za vreme rada tako da ne vidim neku posebnu potrebu da kadim prostor...

Ko je držao kurs koji si pohađala i gde? Zbog čega su vam rekli da perete ruke od lakta ka dole tekućom vodom (svrha??)? Da li se misli vodom iz česme ili iz reke?
93!

"...Their faces and their shapes are terrible and strange.
These devils by my might to angels I will change.
These nameless horrors I address without affright:
On them will I impose my will, the law of light...."-The Magician

Image

7
sakiii wrote:kako najbolje da posle intenzivnog rada tarotom i to i za druge da odradim ciscenje svoje energije i energije prostora.Ucili su nas da tekucom vodom operemo ruke od lakata na dole i okadimo prostor?da li je to dovoljno

"Pranje ruku" od lakata na dole jeste jedan od načina za čišćenje, ali ne vidim razlog da se koristi nakon divinacije Tarotom. Uglavnom se taj način koristi posle bioenergetskih tretmana. Ako ti misliš da ti to pomaže, onda dobro. Kaditi prostor? Pa svoj prostor u kome radiš magijsku praksu bilo kog tipa treba uvek da držiš čistim, a ne samo posle divinacije. Po meni, mirisi nisu dovoljni, treba da imaš i neki ritual kojim to radiš.
Nemojte ljudi, k'o Boga vas molim!

8
Kurs je odrzan u Beogradu zena se zove Ljubica i veoma dugo radi sa tarotom.Mislim da se deo teske energije zadrzava uvek posle rada sa ljudima-ne samo bioenergijom! ne zelim da bilo kakvu negativnost ponesem sa sobom kuci.Nazalost jos nisam naisla na dobar talisman inace bih ga obavezno imala uz sebe kada koristim Tarot.Imali neko recept za izradu jake amajlije?
Ko se cuva i .........

9
Ja se takodjer bavim proricanjem ali nije mi nikad bilo potrebno pranje ruku ili ciscenje prostora u kojem radim.To je po mom iskustvu potrebno samo kod obreda skidanja crne magije.Istina, dogadja se da su neke osobe "teske" znaci imaju u sebi neku dozu negativnosti koja iz njih zraci ali ni tu nisu potrebni neki rituali.Poznato mi je da neke osobe pri divinaciji upale svijecu jer im ona pomaze u proricanju.

10
sakiii wrote:Kurs je odrzan u Beogradu zena se zove Ljubica i veoma dugo radi sa tarotom.Mislim da se deo teske energije zadrzava uvek posle rada sa ljudima-ne samo bioenergijom! ne zelim da bilo kakvu negativnost ponesem sa sobom kuci.Nazalost jos nisam naisla na dobar talisman inace bih ga obavezno imala uz sebe kada koristim Tarot.Imali neko recept za izradu jake amajlije?
Ko se cuva i .........

Pa ako ti tako misliš, onda dobro. Mislim, pitala si, ja sam ti rekla moje mišljenje. Da pojasnim, moj Tarot je ujedno i moj talisman i moj zaštitnik. Nikakvo čišćenje, niti pranje ruku mi nije bilo potrebno posle njega.

11
Radim dugo sa tarotom pa sam na ovaj kurs otisla vise iz znatizelje hocu li saznati sta novo i zena je mnogo vremena provela uceci nas da se moramo i zastiti i cistiti posle rada.Cak nam je savetovala da upotrebljavamo poludrago kamenje/oniks,tirkiz,granat i dr./ po prostoriji u kojoj radimo.Verovatno je imala loseg iskustva..??!Radim sa pomalo i sa poludragim kamnjem ali nesto ne primecujem da ima mnogo uticaja,mada se neke moje drugarice kunu u rozen kvarc itd..Mozda su i ovde potrebni rituali da bi njihova energija profunkcionisala ali ja ih ne znam?? A nedelim bas misljenje da je Tarot sam po sebi zastita,mozda ali ....

12
Za mene je moj špil i zaštita i talisman. :) Očigledno imamo različit pristup svemu.
sakiii wrote:Verovatno je imala loseg iskustva..??!

Možda zato što Tarot ne treba da bude sredstvo za zarađivanje para?
Moja lična filozofija kaže da se pare zarađuju ovozemaljskim poslom u koji ulažeš svoj rad i znanje, a Tarot služi za neke druge stvari. Možda se svakome vraća onoliko koliko da? Ako daš malo, malo ćeš i dobiti. Da bi me bolje razumela, ispričaću ti jednu priču. Jedan moj drug leči ljude bioenergijom, naravno, za svoje usluge ne traži ništa, mada mu ljudi ostavljaju novac (koliko ko hoće, i misli da treba). On ima posao od koga živi i to mu je dovoljno. Drugi moj drug se teško razboleo, lekari su smatrali da je pitanje da li bi i operaciju preživeo, pa sam ga ja uputila kod ovog koji leči, na kraju, nije ni imao šta da izgubi. Bolest se povukla, na opšte iznenađenje lekara, a on je počeo da razmišlja da bi bilo lepo da nauči da leči ljude, pa da može fino da zarađuje pare. :shock: :? Pitao je onog prvog da li bi ga on učio lečenju. Ovaj je pristao, iako smo se svi čudili zašto. Kad je sve naučio, i to počeo da primenjuje, ponovo se razboleo. Tek tada je shvatio suštinu. Sada se polako, ali sigurno oporavlja.
mada se neke moje drugarice kunu u rozen kvarc

:? :dots:

13
Potpuno se slazem sa tobom da svako ko zaradjuje novac na taj nacin ne cini dobro sebi ali...Eto bas ta zena koja je drzala kurs naplacuje svoje znanje poprilicno a koliko znam to dugo vec radi i jos joj se nije negativno vratilo bar sto se nje i njene porodice tice?! Mozda bas zato i insistira na tim ciscenjima i zastitama! Retki su ljudi koji rade sa bilo kojom vrstom energije a da to rade bez namere da se tako obogate-nazalost.

14
e sada je ovo opet naglo menjanje teme ali kako spadoh u pitanja i odgovore opet pitanje za bilo koga ko zna odgovor.Sta je od rituala najdelotvornije kada u sobi nocu svaku noc cuje lupkanje,kuckanje,kao da neko olovkom pise po papiru itd.Sigurno-provereno zvuci nemaju veze sa komsilukom i slicnim.Samo u jednoj sobi i to uvek na istoj strani sobe! U tarotu se definitivno pokazalo da postoji nesto natprirodno ali nemogu da dodjem do odgovora sta!? Nikakvi rituali se u tom stanu nisu nikada radili pa nemam predstavu sta bi moglo biti i kako da se to otkloni.

15
sakiii wrote:e sada je ovo opet naglo menjanje teme ali kako spadoh u pitanja i odgovore opet pitanje za bilo koga ko zna odgovor.Sta je od rituala najdelotvornije kada u sobi nocu svaku noc cuje lupkanje,kuckanje,kao da neko olovkom pise po papiru itd.Sigurno-provereno zvuci nemaju veze sa komsilukom i slicnim.Samo u jednoj sobi i to uvek na istoj strani sobe! U tarotu se definitivno pokazalo da postoji nesto natprirodno ali nemogu da dodjem do odgovora sta!? Nikakvi rituali se u tom stanu nisu nikada radili pa nemam predstavu sta bi moglo biti i kako da se to otkloni.

Verovatno imas kucnog duha. Ako si vec radio divinaciju tarotom onda da znas da postoji, th bar jetako radjeno u Zlatnoj zori, nacin na koji se tarotom otkriva priroda pomenute "mrtvuljke". Moj kucni duh je, recimo, naglo iscezao kad sam promenio namestaj. To mi nije bila namera jer jemeni moj bezazleni kucni duh bio drag :(
Last edited by Alta Vista [Bot] on Mon Jan 08, 2007 12:04, edited 1 time in total.

16
Kada govoriš o takvom duhu, u kojoj vezi on stoji sa klifotom, koji je u kabali opisan kao astralni entitet - ne nužno kao, na primer, "duša pokojnika", već kao astralna brljotina koja može da nastane našim požudnim delanjem, kako opisuju kabalisti? Neumereno uživanje u hrani, piću - uglavnom, enormna vezanost za materijalnu sferu, u bilo kom pogledu. Međutim tako stvoreni klifot trebalo bi, po kabali, da mrcvari onog koji ga je stvorio, zar ne?

Žao mi je što nikada nisam pročitao Jungovu goktorsku disertaciju naslovljenu (prevodim sa nemačkog) "Psihologija okultnih fenomena". Elem, Jung se u mladosti povlačio po spiritističkim seansama, ustanovio je da se nesumnjivo nešto dešava, ali je on to pokušavao da objasni u okviru diskursa tadašnje psihološke nauke koja je bila tek u povoju.

Čak je i svetski poznat hemičar Ser Vilijem Kruks napisao jednu studiju o spiritizmu. Stvarno ne znam dokle će ta knjiga, nepročitana, da mi čuči na polici.

Znate li za onaj čuveni "neobjašnjivi događaj" koji se odigrao za vreme Frojdovog i Jungovog razgovora, dok se ovaj drugi žacnuo što mu Zigi nije poverovao u jednu neobičnu priču iz njegovog detinjstva?
"Negation is the spectre, the Reasoning Power in Man,
This is a False Body: an Incrustration over Immortal
Spirit: a Selfhood, which must be put off & annihilated away."
John Milton

"Non obliviscar sermones tuos."
Blaise Pascal

"καὶ λέγων ὅτι πεπλήρωται ὁ καιρὸς καὶ ἤγγικεν ἡ βασιλεία τοῦ θεοῦ: μετανοεῖτε καὶ πιστεύετε ἐν τῷ εὐαγγελίῳ."
Marko, 1:15