KO je Pomba Ria ne znam, a Pomba Gira je jedna veoma senzualna Loa, doduse za cije krocenje je potrebno iskustvo koje se stice praksom i godinama.:)
''I don't mean to sound cruel or vicious, but I am, so that's the way it comes out''

A bogami i Quimbanda, a i Candomble preko Exu-a.Ovo sam , naravno, rekao koristeci Pomba Giru kao jednu Loa, ne kao ceo red zenskih Duhova kakvim se one smatraju u Quimbandi.Pomba Gira Maria Padilha!
''I don't mean to sound cruel or vicious, but I am, so that's the way it comes out''

Re: Isterivanje đavola ili egzorcizam

Abif wrote:Koлико сам упознат, у Србији постоји само један човек који се бави егзорцизмом, католички свештеник Иван.
Званично само он.

Da, Ivan Vinkov. Samo ja ću biti slobodan i reći da egzorcizam nije samo u nadležnosti hrišćansktva. zapravo, skoro sve religije imaju neki oblik egzorcizma sem mislim Sika. Ja sam učestovao u egzorcizmu koji je vodio sveštenik jedne nehrišćanske religije, dakle ovde ima i drugih egzorcista, iako rade po drugim principima nego hrišćani.
U svim prodavnicama okultnih drangulija

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!

Re: Isterivanje đavola ili egzorcizam

Abif wrote:Koлико сам упознат, у Србији постоји само један човек који се бави егзорцизмом, католички свештеник Иван.
Званично само он.

I povremeno (pošto nije niti Srbin niti član SPC) otac Nikola Soldo, monah Grčke pravoslavne crkve u rasejanju (starokalendarska). Inače moj kršteni kum. Povremeno dolazi u Srbiju, odrastao je u Nišu kao izbeglica iz Turske u vreme onih gadnih sukoba 50-tih. Pripada jednom atinskom manastiru, ali je skoro stalno na putu. Nisam ga video još od 2000-te.
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...