Re: Amulet

Ramok wrote:Jasno. Eto vidiš ipak sam u pravu što se njega tiče i ti sam kažeš da je širio haotiku u određenom mračnijem delu populacije, zbog toga mi se i ne sviđa, i još koje čega što ima veze sa mračnijom populacijom ali ne bih sad o tome da razglabam. Ta populacija koja u njemu vidi super facu ima određena shvatanja koja se meni ne dopadaju i smatram da nevaljaju. Metod kojim se služi šta god hteo da iskaže je po meni pogrešan i ne sviđa mi se.

U pravu u vezi čega? Lik je bio devijantno genijalan i genijalno devijantan. Ti se pecaš na glamur i na masku, i vrednuješ njegov rad na osnovnu toga ko i kako se pecao na iste pizdarije. Nema mnogo razlike kada neko orgazmira na mrak, i kada ga se gadi. Sve je i dalje pecanje na formu.

Ramok wrote:A kad smo kod dadiljstva, ne bi vi to mogli ni da hoćete. Jedino ako nema neka Meri Popins ovde na forumu...ili Milka Canić. :lol:

Heard it all before, no konstantna interakcija te uvek u određenoj meri ostavlja izloženim memetičkoj infekciji. :) Plus, onaj ko je zaista nedodirljiv ne gubi vreme na verbalne konstrukcije o svojoj nedodirljivosti. Taj jednostavno jeste, bez da mora da upozori. Čisto da znaš za sledeći put. :D

Mislim da je potpuno logično da se osoba sa svojim djelom ne poistivjećuje, jer, kao primjer, danas se niko ne bi bavio hajdergerovom filozofijom samo zato što je on bio nacista, a ne što je bio genijalan filozof , za neke makar. Često se te dvije stvari, ličnost i produkti te ličnosti trebaju razlikovati. Uostalom, ja ionako nisam upoznat baš sa likom i djelom infeka, tako da ne mogu ni puno da kažem, ali i nemam razloga da ga osuđujem, samo zato pto je malo mračan baja ili šta već, Ipak bi to bio pure idiotism, tako da jedem das Seine! :D

Onaj ko se boji ili ko ne voli mrak neka ide u 9 u krevet i onda će sve biti u redu. :twisted:
Fear is failure, and the forerunner of failure.

If Power asks why, then is Power weakness.

Saint Delicious wrote:U pravu u vezi čega? Lik je bio devijantno genijalan i genijalno devijantan. Ti se pecaš na glamur i na masku, i vrednuješ njegov rad na osnovnu toga ko i kako se pecao na iste pizdarije. Nema mnogo razlike kada neko orgazmira na mrak, i kada ga se gadi. Sve je i dalje pecanje na formu.

Heard it all before, no konstantna interakcija te uvek u određenoj meri ostavlja izloženim memetičkoj infekciji. :) Plus, onaj ko je zaista nedodirljiv ne gubi vreme na verbalne konstrukcije o svojoj nedodirljivosti. Taj jednostavno jeste, bez da mora da upozori. Čisto da znaš za sledeći put. :D

Ne znaš ti na šta se ja pecam koliko vidim, ne pecam se ja na to što si ti spomenuo veruj mi, biće da se na infeka lože baš ti koji se pecaju na glamur i mrak joj što smo opasni i mračni ljudi nas gledaju čudno, bunt, rebel yell! :lol: Ja se pecam na pametno i inteligentno razmišljanje kao i na najpribližniji istini, pogled na magiju i život oko nas. Ako je optimalan i najpribližniji istini pristup magiji pravljenje GIF animacija sa zombijima i leševima, onda nemamo šta da pričamo. A to što je neko genijalan ne treba nikoga da zadivljuje, i Hitler je bio genijalan, ali žalim što se takva osoba ikada rodila. A vidim ovde mnogi ne znaju šta je mrak. To je ono kad nema svetla jel, :lol: ? Infek nije mračan ljudi moji on je samo još jedna varijacija Jelene Karleuše koja želi od silikona da napravi senzaciju. ljudi koje treba poštovati su Ostin Osman Sper i Piter Kerol, pogotovo on. Naravno postoje i mnogi drugi, ali ako pričamo o magiji haosa oni.

Ja nisam rekao da sam nedodirljiv, bar ne ozbiljno :lol: , to je na drugima da primete, samo sam na glupu konstataciju da mi neko sa foruma treba biti dadilja dao isto tako glupu i sprdačku repliku. Mene odavde još niko nije upoznao tako da ne može da mi bude dadilja niti mi treba kao takav. :)

Ramok wrote:Ne znaš ti na šta se ja pecam koliko vidim, ne pecam se ja na to što si ti spomenuo veruj mi, biće da se na infeka lože baš ti koji se pecaju na glamur i mrak joj što smo opasni i mračni ljudi nas gledaju čudno, bunt, rebel yell! :lol: Ja se pecam na pametno i inteligentno razmišljanje kao i na najpribližniji istini, pogled na magiju i život oko nas. Ako je optimalan i najpribližniji istini pristup magiji pravljenje GIF animacija sa zombijima i leševima, onda nemamo šta da pričamo.

Nisam do sada sreo nikoga ko otvoreno propagira "glupavo i neinteligentno razmišljanje i istini najdalji pogled na magiju". Svako za sebe misli da je pametan taman koliko treba. :) Ono na šta se ti pecaš je površinska manifestacija - pustio si da te u startu odbije sajt sa gifovima iznutrica i telećih polutki (što je totalno nebitan detalj kad je Infek u pitanju), zaključio da je sve to sranje i priča je za tebe završena. Meni to nije odlika ni pameti ni pragmatičnosti, već površnosti i ograničenog razmišljanja. Na to sam hteo da ti skrenem pažnju, pa ti ako hoćeš razmisli o tome. Ako nećeš, nikom ništa.

A to što je neko genijalan ne treba nikoga da zadivljuje, i Hitler je bio genijalan, ali žalim što se takva osoba ikada rodila. A vidim ovde mnogi ne znaju šta je mrak. To je ono kad nema svetla jel, :lol: ? Infek nije mračan ljudi moji on je samo još jedna varijacija Jelene Karleuše koja želi od silikona da napravi senzaciju. ljudi koje treba poštovati su Ostin Osman Sper i Piter Kerol, pogotovo on. Naravno postoje i mnogi drugi, ali ako pričamo o magiji haosa oni.

Genijalnost je uvek zadivljujuća, ako ima šta da se iz nje nauči. Recimo, Hitler (sa ekipom) je svima dao lekciju kako se upravlja masama; cena koju smo kao rasa platili za taj nauk je astronomska, što znači da taj isti nauk valja ceniti i čuvati. Mengele je pobio hiljade - rezultati njegovih eksperimenata su spasili mnogostruko više života. Malo li je? Zanemarljivo li je? Koliko god se ti gadio i gnušao nečega, i ne slagao se - ono je tu, pa je tu. Make the best of it.

Saint Delicious wrote:Nisam do sada sreo nikoga ko otvoreno propagira "glupavo i neinteligentno razmišljanje i istini najdalji pogled na magiju". Svako za sebe misli da je pametan taman koliko treba. :) Ono na šta se ti pecaš je površinska manifestacija - pustio si da te u startu odbije sajt sa gifovima iznutrica i telećih polutki (što je totalno nebitan detalj kad je Infek u pitanju), zaključio da je sve to sranje i priča je za tebe završena. Meni to nije odlika ni pameti ni pragmatičnosti, već površnosti i ograničenog razmišljanja. Na to sam hteo da ti skrenem pažnju, pa ti ako hoćeš razmisli o tome. Ako nećeš, nikom ništa.

A gde sam to ja pa spomenuo da neko to svesno propagira? Naravno da svako misli da je njegovo mišljenje pametno ako ne i najbolje, pogledaj samo na ovom forumu :lol: Ništa nije nebitno, bitno je to što su postavljeni baš takvi gifici. Da li je površno posmatranje i kada ciganka gleda nekome u dlan i govori mu o njegovom karakteru a pritom sve pogađa?
Ili recimo čovek ide ulicom i naleti na čoveka koji ubija neko dete i vidi taj događaj, on sa tim ubicom nikada ranije nije bio u kontaktu niti ga poznaje, ali taj jedan pogled može da kaže puno o tom ubici i njegovoj ličnosti pa i to da li je pametan ili ne. Ubiti nekoga nije baš pametno priznaćeš?
Uostalom evo ja sam željan i uvek optimističan i volim da vidim i uvek tražim zrno pozitivnog u bilo čemu, pa mi ti onda ako ti nije teško nabroj nešto zbog čega bih ja trebao mnogo da cenim Infeka. Po čemu je to on tako zadivljujuć, i šta je on to od tako ogromne važnosti uradio da može da zaseni njegov apsolutno pogrešan pristup magiji i ispoljavanja?
Saint Delicious wrote:Genijalnost je uvek zadivljujuća, ako ima šta da se iz nje nauči. Recimo, Hitler (sa ekipom) je svima dao lekciju kako se upravlja masama; cena koju smo kao rasa platili za taj nauk je astronomska, što znači da taj isti nauk valja ceniti i čuvati. Mengele je pobio hiljade - rezultati njegovih eksperimenata su spasili mnogostruko više života. Malo li je? Zanemarljivo li je? Koliko god se ti gadio i gnušao nečega, i ne slagao se - ono je tu, pa je tu. Make the best of it.

Za mene čovek koji je odgovoran za smrt toliko mnogo ljudi nije zadivljujuć. Iz Hitlerovih postupaka se može svašta naučiti to je tačno, ali i dalje nije razlog da ga neko poštuje. A što se tiče Mengelea iskreno nisam od onih koji se igraju boga i govore koliko mrtvih će biti cena za neki drugi broj živih. To je meni neprihvatljivo i sasvim nemoralno.

Ramok wrote: Ništa nije nebitno, bitno je to što su postavljeni baš takvi gifici.

Izbor je na onome ko ih je postavio. Da se igramo i dalje sa Adolphom, to bi bilo kao da je neko postavio slike kada grli dečicu ili setno gleda u Bavarska brda.

Svako ima pravo da svoje procene pravi na osnovu malog ili nedovoljnog skupa podataka. Svako ima pravo da pogreši. Svako ima pravo da se vadi. Svako ima pravo takve stavove napada.

Ono što nikome neće BAŠ uspeti je da napiše istinu o Infeku. Sumnjam da je iko od nas u prilici da kaže da je imao dovoljno kontakta sa njim bez obzira koliko dugo se motao po Z-ju ili učestovovao u njihovim radovima ili se preganjao sa Infekom (ja srećom nisam bio u prilici da se sa njim svađam na njegovom jeziku, kojim je vladao na fantatično umešan, komprimovan i iritantan način :twisted: )

Da ponovim još jednom. Link ka njemu je iz potreba opšteg obrazovanja, ne iz reklamnih razloga. Tema je bila (možda još i jeste) amuleti, a Šupkobran (TM) je ono za šta sam očekivao stručne primedbe. Umesnost, projektovana uspešnost, potreba za takvom vrstom zatvaranja zadnjih vrata ...

Stičem lagano utisak da je količina postova u nekoj temi adekvatnija interesovanju koje tema postiže kod ljudskih posuda nego kod entiteta koji tvrde da u njima borave.
sp_bob
HIC ET NUNC

panta wrote:Izbor je na onome ko ih je postavio. Da se igramo i dalje sa Adolphom, to bi bilo kao da je neko postavio slike kada grli dečicu ili setno gleda u Bavarska brda.

Svako ima pravo da svoje procene pravi na osnovu malog ili nedovoljnog skupa podataka. Svako ima pravo da pogreši. Svako ima pravo da se vadi. Svako ima pravo takve stavove napada.

Ono što nikome neće BAŠ uspeti je da napiše istinu o Infeku. Sumnjam da je iko od nas u prilici da kaže da je imao dovoljno kontakta sa njim bez obzira koliko dugo se motao po Z-ju ili učestovovao u njihovim radovima ili se preganjao sa Infekom (ja srećom nisam bio u prilici da se sa njim svađam na njegovom jeziku, kojim je vladao na fantatično umešan, komprimovan i iritantan način :twisted: )

Da ponovim još jednom. Link ka njemu je iz potreba opšteg obrazovanja, ne iz reklamnih razloga. Tema je bila (možda još i jeste) amuleti, a Šupkobran (TM) je ono za šta sam očekivao stručne primedbe. Umesnost, projektovana uspešnost, potreba za takvom vrstom zatvaranja zadnjih vrata ...

Stičem lagano utisak da je količina postova u nekoj temi adekvatnija interesovanju koje tema postiže kod ljudskih posuda nego kod entiteta koji tvrde da u njima borave.
sp_bob

:dada: Da, slažem se sa svim onim gore navedenim stvarima. Samo ovo donje bih te molio da pojasniš oko posuda i entiteta?

Posuda je bio Infekov često korišćeni izraz za neprosvetljeni deo nas (seti se izraza "Baterijo!" u Matrixu). Onda nije potrebno da objašnjavam šta je entitet koji naseljava posudu. Ineresantan je pristup koji implicira da su oba nivoa istovremeno moguća i da egzistiraju. Nekada reagujemo kao svesna bića a nekada kao nesvesna. Dok s jedne strane možemo da gajimo poštovanje prema nekom entitetu sa kojim smo komunicirali, radili ili smo upoznali njegov rad, istovremeno možemo da preziremo njegov nesvesni deo, koji kad ima direktan uticaj na akcije ili dikusije, iskazuje one delove karaktera koje se trudimo da menjamo ali često samo potiskujemo.

Entitet je aseksualno biće dok je njegova posuda možda seksualno privlačna i vredna rada i truda 8) Entitet čuva svoju posudu, zato i služi srebrni Šupkobran :D Posuda nema pojama da ne vuče konce, tjah. Nije Džekil i Hajd varijanta, nego Abot i Kostelo istovremeno.

Naravno ovo je samo dualističko bulažnjenje koje služi kao ultimativno pojednostavljivanje (zašto voz klepeće po pruzi?). Pa ako ponekad pomenem nečiju posudu, ili mislim da se mrestim ili mislim da su mu prstići brži od pameti.
sp_bob
HIC ET NUNC

Hvala, sasvim prihvatljivo objašnjenje. Nego ja sam do sada na to gledao kao na to da je posuda telo obična školjka, meso, krvni sudovi, bubrega dva, glava, ruke...a entitet ono naše duhovno ja. Pa se u našu školjku može ubaciti i neki drugi entitet pored ovog našeg i staviti naš u drugi plan, otuda zaposedanje demona i sl. Šta misliš o tome?

Ramok wrote:Hvala, sasvim prihvatljivo objašnjenje. Nego ja sam do sada na to gledao kao na to da je posuda telo obična školjka, meso, krvni sudovi, bubrega dva, glava, ruke...a entitet ono naše duhovno ja. Pa se u našu školjku može ubaciti i neki drugi entitet pored ovog našeg i staviti naš u drugi plan, otuda zaposedanje demona i sl. Šta misliš o tome?

Dogmatski gledano, da.

Moje lično, ničim potkrepljeno, mišljenje je da smo svi mi višestruke ličnosti. Procesi vezani za odrastanje, sazrevanje i vaspitanje većinom fiksiraju dvopol likova od kojih "ovce" većinom žive kao posuda a probuđena bića kao entiteti. Iz raznih razloga ostvarujemo sebe i kroz surogate, ili recimo avatare, naših htenja pa je tako Panta alterego entiteta "ja" (kako inače sebe zovem ;) a pri tome i portparol posude Nenad. Tako nas već ima tri. Ako sam surogat forsirao radi bežanja od sebe ili stvarnosti ili straha ili stida... onda bi surogat polako pregazio osobine bilo posude bilo entiteta, pa bi nas možda bilo dva (ili dve, odnosno dvoje). Surogat može da iznedri i entitet ali i posuda. Zamisli samo kada konzerva od posude iznedri pola tuceta surogata bežeći od dnevnog stresa, a pri tome tražeći ljubav, afirmaciju, status ili peglajući svoje mane.

Surogata može da bude koliko ti duša želi, na tome se baziraju i paradigma-šift vežbice. A mogu i da se namenski definišu za porodicu, rad, sport, glumu ili okultni rad. To je sve na manje više racionalnom nivou. A onda na to dolazi haotična priroda našeg mozga koja ne dopušta linearnost čak ni najdefinisanijim likovima. Uvek može da se desi da će moždana elektrohemijska bura prozujati nekim neočekivanim putem, umesto ustaljenih algoritama. I eto nam neočekivane kreativnosti, genijalnosti, grešaka i gluposti, to nas čini većinom predvidljivim ali ne u potpunosti. Ne prihvatati nikoga "zdravo za gotovo" je vrrrrrrlo dobra izreka.

Zaposedanje. Hm, hmmmmm... ne bih čak ni da nagađam. Meni je i ovo već dovoljno komplikovano. :?
HIC ET NUNC