Amulet

Zhelim da napravim amulet, to jest neki predmet koji cu da nosim sa sobom ali u koji dok meditiram shaljem energiju i punim ga tom energijom...e sad me zanima vasha iskustva sa tim, poshto nemam pojma od chega to da napravim, kog materijala, kako treba da izgleda...shta su vashe ideje bile i da li je bilo efektivno kao shto ja zamishljam da bi trebalo da bude? :?
Bolje dzabe da lezhimo nego dzabe da radimo

Re: Amulet

Amulet treba da bude:

1. stalno u neposrednom fizičkom kontaktu sa osobom koja ga nosi
2. van pogleda i fizičkog domašaja drugih ljudi (ne smeju da ga dodiruju i da ga gledaju, čak ne bi smelo ni da znaju da on postoji)
3. posvećen sa jasnom svešću o tome šta je njegova svrha
4. prema amuletu se treba odnositi kao prema živom biću jer amulet jeste simbolička transmisija više prirode (to bi moglo zaličiti na fetišizam, ali amulet jeste fetiš, pa bi valjalo ispoštovati tu formu)

Filipinci su majstori za amulete i jako su vezani za njih. Njegov oblik i sastav zavise od svrhe. Amulet kod Filipinaca je često kožna torbica koju nose oko vrata ili za pojasom, koja sadrži komad drveta ili tkaninu, parče metala, na kome je urezano ili ispisano neko geslo, ime ili kombinacija imena/gesla a što je u vezi sa svrhom. Često se osim toga nalazi i neki telesni ekstrakt, ljudske ili animalne prirode, pero, komad krzna neke životinje, kost, kosa i sl. Preko amuleta čovek stupa u vezu sa duhovima, božanstvima, silama jer amulet ovaploćuje tu vezu. Amulet pruža zaštitu i daje snagu. Za razliku od talismana, odnos prema amuletu je svakodnevni i intenzivan, pun ljubavi i poštovanja.

Image

Image

Image

Zajebani Filipinac se ne odvaja od svog amuleta

Image

Image
Sramota je glamur odustajanja od bestidnosti.

Popivoda ti je dobro objasnio, jedino što bih mogao da dodam je da ti u amulet ne ulivaš energiju tek kad ga napraviš pa meditiraš nad njim. Energija ulazi u amulet već od početka procesa stvaranja amuleta, dok ga osmišljaš, i dok ga praviš od materijala koji tebi odgovaraju nema pravila šta god tebi simbolički odgovara to upotrebi.

Ok, hvala...a zanima me i druga stvar..mozhda bih radije napravio totem? Ali nisam siguran koja je zhivotinja 'moja' ? Jel ima neka tehnika za invokaciju svoje zhivotinje ili neshto slichno...stvarno nemam iskustva sa tim nikakvog :dunno:

Glyptodon wrote:Ok, hvala...a zanima me i druga stvar..mozhda bih radije napravio totem? Ali nisam siguran koja je zhivotinja 'moja' ? Jel ima neka tehnika za invokaciju svoje zhivotinje ili neshto slichno...stvarno nemam iskustva sa tim nikakvog :dunno:

Sa sopstvenom životinjom treba biti "genetski" ali i kultno povezan. Otud je važno biti svestan svog porekla, porodičnog stabla, genealogije i sl. To je hendikep urbanih ljudi današnjice, pošto im je ta kolektivna, genealoška prošlost izbrisana pa su oni izgubili vezu i sa svojim pretcima i njihovim životinjama. Kako ustanoviti životinju? Naravno, sve se može utripovati, nema nekog posebnog recepta, ali ako ćemo racionalno valjalo bi istražiti malo vlastite porodične korene i pronaći u kazivanjima baba i deda neki trag koji upućuje na neku životinju. Ljudi na Balkanu su vezani za vukove, medvede, lokalnu faunu, sokolove i sl. Pogledaj, da li je neko u porodici bio zmijar, ima li tu neka priča o nekom pretku ili slavnim precima koji su tu došli odnekud iz recimo nekog sela Međedovo, pa malo pogledaš itd. Naposletku, ako ne možeš ništa naći, pa pogledaj da li ti je horoskopski znak životinjski ili da li ti imaš neki senzibilitet prema nekoj životinji i sl (da li neku životinju često sanjaš itd).... Nemam neko bolje rešenje. Ili na kraju krajeva, odeš kod hodže u Bihać i pitaš ga da ti rekne koja si ti zverka i neka to bude to.... :D

A što se tiče invokacije.... ne bih sada mogao o tome. Toliko od mene.

Jedini oj savjet ti je da upoznaš sam sebe a ne okolinu, jer prema tvojem temperamentu i tvojim reakcijama možeš shvatiti koji je tvoj totem. Svemir svakako daje znakove, no slušaj svoju intuiciju :deka: jer ona zna i previše. A reci što te potaknulo da istražuješ koji je tvoj totem? :metka:

shaman mysterion wrote:Jedini oj savjet ti je da upoznaš sam sebe a ne okolinu, jer prema tvojem temperamentu i tvojim reakcijama možeš shvatiti koji je tvoj totem. Svemir svakako daje znakove, no slušaj svoju intuiciju :deka: jer ona zna i previše. A reci što te potaknulo da istražuješ koji je tvoj totem? :metka:

Zašto ti pada napamet da bi on upoznavao okolinu umesto samog sebe? Mada, to deluje kao floskula iako je suštinska istina. Upoznati samoga sebe je velika stvar i jedno životno opredeljenje a njemu eto, iz nekog, samo njemu znanog razloga, trebaju totem i amulet - reklo bi se da mu treba hitno!

Glyptodon wrote:Ok, hvala...a zanima me i druga stvar..mozhda bih radije napravio totem? Ali nisam siguran koja je zhivotinja 'moja' ? Jel ima neka tehnika za invokaciju svoje zhivotinje ili neshto slichno...stvarno nemam iskustva sa tim nikakvog :dunno:

Prvo moras biti siguran sta hoces ako uspes!

Drugo shvatiti razliku izmedju amuleta, i sl. stvarcica - talismana , pentakla, lamena itd. Totem prepusti ``magickim indijancima``. Koju vrstu zivotinje, Crowley je preporucivao da ga parafraziram - pas i ....

Ja sam vise za drugu varijantu. A za to ti treba malo a uspeh je siguran, lova i dobar auto. Ali su problemi uvek veci. :D

Nije lose poceti sa jednostavnijim a jasnim stivom, a gde se istovremeno nalaze upotreblji podaci - naprimer sa ``Talismanima`` od Regardijea i sl. Zatim procitati nesto razumno na te teme kao recimo ono sto pise A.C. u ``Magici`` itd.
There is no law beyond Do what thou wilt...

A je li moguce da postoji vishe zhivotinja za koje sam vezan?

Mogu li ja jednostavno da 'sklepam' od drveta neki amulet, na koji cu da urezhem neki znak, neke rijechi ili recimo lik zhivotinje? Zato sve i pitam...jer ne znam da li je manji znachaj tog amuleta u zavisnosti od materijala od kog je napravljen? Ochekivao sam da cete mi govoriti da radim sa kristalima i chuda ali dobro je :D

stojan popivoda wrote:Amulet treba da bude:

1. stalno u neposrednom fizičkom kontaktu sa osobom koja ga nosi
2. van pogleda i fizičkog domašaja drugih ljudi (ne smeju da ga dodiruju i da ga gledaju, čak ne bi smelo ni da znaju da on postoji)
3. posvećen sa jasnom svešću o tome šta je njegova svrha
4. prema amuletu se treba odnositi kao prema živom biću jer amulet jeste simbolička transmisija više prirode (to bi moglo zaličiti na fetišizam, ali amulet jeste fetiš, pa bi valjalo ispoštovati tu formu)

Pokojni Infek bin Laden je imao svoju simpatičnu verziju, koja odgovara većini navedenih uslova plus je imala i direktnu zaštitnu funkciju. To beše Silver Butt-Plug (TM). Za one koji su bežali sa engleskog - "srebrni čep za guzicu". :shock: :D

Koga Infek više interesuje, može malo da rovari po http://www.deathandhell.com/baphomet.html
HIC ET NUNC

Ockej, samo sam htio reći da ako već želi pronaći svoj totem neka istraži sebe jer će tako doći do odgovora... sorry što projiciram moje mišljenje, jer mi inaće glupo što bi svi odmah amulete i tehnike, a mislim da bi radom na istraživanju samoga sebe dobili dobre temelje, pa čak i ideje. To se ne odnosi na gospodina pitaoca, već mi to trenutno bilo u fazi mišljenja:-)

:strah:

ne slusham vas vishe nishta :lol:
Ovih dana cu da poradim na tom amuletu pa cu da ga slikam i postavim sliku ovdje, pa mi onda zavidite kako je dobar :P

Infek je bio satanistički haotičar, a mora mu se priznati da svojim radom i diskusijama nikog nije ostavljao ravnodušnim. Neki su ga mrzeli, neki ga uopšte nisu voleli, poneko ga se plašilo ali bar nije bio od onih "nit smrdi nit miriše".

Pošto se setih njegovog čestopominjanog srebrnog guzobrana, mislio sam da je OK ako neke podsetim a neke upoznam sa IbL-om.
sp_bob
HIC ET NUNC