Jihad !

David Blank, vlasnik i urednik ''Oracle'' casopisa, napisao je nesto sto me privuklo svojom istinitoscu.Sta forumasi misle o narecenom tekstu?

''Postoji samo jedan Dzihad, samo jedan Sveti Rat, a to je onaj koji se vodi u svakom od nas.
Premalo, takozvanih, magicara, to shvata.
Neznanje prevladava, a glupost je ekstremna.
Biramo sitne ciljeve umesto Dela.
Materijalno kraljevstvo obuzima.
Opsesije i iluzije vratolomno jure za zecom koji sedi za stolom, sa Alisom koja ucestvuje u pijenju caja sa Ludim Sesirdzijom.
Svi lajemo kao ludi, dobrodosli na zurku.
Ali, ako ne pripazimo, eto Crvene Kraljice, i ode glava.''
''I don't mean to sound cruel or vicious, but I am, so that's the way it comes out''

Re: Jihad !

panta wrote:Mada, i to je faza koja se prerasta.

Ili ne. Neki, da ne kazem vecina, nikada ne preraste tu fazu, na zalost. Ali da, tekst mi se jako dopada.:)
Tada nakon svega dođoše mi izvesni ljudi govoreći: O Majstore! Objasni nam VELIKO DELO, O Majstore! A ja sam zadržao svoj mir.
O generacijo brbljivaca! ko će vas spasiti Besa koji se spustio na vas? O Brbljivci, Naklapala, Pričalice, Jezičare Jedne, Ćeretala, Žvakači Crvene Krpe koja je raspalila Apisa Spasitelja do besa, naučite prvo šta je Rad! a VELIKO DELO nije mnogo daleko od toga! ~ KEΦAΛH NB

L'Arlecchino wrote:
panta wrote:Mada, i to je faza koja se prerasta.

Ili ne. Neki, da ne kazem vecina, nikada ne preraste tu fazu, na zalost. Ali da, tekst mi se jako dopada.:)

Slazem se, malobrojni su oni koji se izbore sa njom. Dovoljno je da se osvrnemo oko sebe, pogledamo nase prijatelje magicare, i sve ce nam biti jasno.
Ponekad, nije potrebno ici daleko, dovoljno je da zavirimo u sebe.
Nemojte ljudi, k'o Boga vas molim!

FelisDomestica wrote:Ponekad, nije potrebno ici daleko, dovoljno je da zavirimo u sebe.

I odgovor i pitanje su u nama. Konstantno svi traze odgovor na pitanje a ne znaju ni koje je pitanje.:)
Tada nakon svega dođoše mi izvesni ljudi govoreći: O Majstore! Objasni nam VELIKO DELO, O Majstore! A ja sam zadržao svoj mir.
O generacijo brbljivaca! ko će vas spasiti Besa koji se spustio na vas? O Brbljivci, Naklapala, Pričalice, Jezičare Jedne, Ćeretala, Žvakači Crvene Krpe koja je raspalila Apisa Spasitelja do besa, naučite prvo šta je Rad! a VELIKO DELO nije mnogo daleko od toga! ~ KEΦAΛH NB

panta wrote:Da, da.
Bitniji nam je status, stepen inicijacije, šta drugi misle o nama, jedostavno rečeno imidž, od cilja.
Mada, i to je faza koja se prerasta.

Kad smo kod toga, kada ćeš konačno da mi odrubiš glavu u potoku?
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

L'Arlecchino wrote:
FelisDomestica wrote:Ponekad, nije potrebno ici daleko, dovoljno je da zavirimo u sebe.

I odgovor i pitanje su u nama. Konstantno svi traze odgovor na pitanje a ne znaju ni koje je pitanje.:)

Kakvo pitanje? U kojim to nama? :grrr:
Shine! Shine!

Ovaj... sto spamujes temu? Nisi mogao da sve stavis u jedan odgovor? Ili su se to u tebi probudile jos neke licnosti pa sad svako odgovara?:P

L'Arlecchino wrote:Ovaj... sto spamujes temu? Nisi mogao da sve stavis u jedan odgovor? Ili su se to u tebi probudile jos neke licnosti pa sad svako odgovara?:P

Nikada nisam podnosio trpanje 6 odgovora jednu poruku. Za mene je to nepristojno spamovanje. Ovako je preglednije, i odmah se razume kome je i zašto naslovljeno. Već sam to pominjao. Ramisli. Jeste da tu postoji i element lenjosti, ali je ipak prvi argument jači.
Shine! Shine!

Ako mene pitas pisanje vise poruka u nizu je skroz un-netiquette. I na zalost, ne mislim da argument preglednosti drzi vodu. :|

Od silne forme i etikecije, izgubi se suština. :?
'Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement. For even the very wise cannot see all ends.'

Rua wrote:Od silne forme i etikecije, izgubi se suština. :?

Vrlo poetičan omaž prvoj poruci u temi, nije li? :) Koja je bolno tačna, i kao i obično, beskorisna u svojoj savršenosti. No good piggy-piggy gonna recogn'ze ze pearlie-pearl. Oink. :saintd:

Mah! Kao da je važno...

"Iskušenje, iskušenje. Ne mogu umaći. Vreme je da vidim koliko sam jak. O iskušenje, iskušenje. Da li ili ne? Moja mala duša čeka, sa neba znak. O, iskušenje!"
'Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement. For even the very wise cannot see all ends.'

ARTHuR wrote:
Bitniji nam je status, stepen inicijacije, šta drugi misle o nama, jedostavno rečeno imidž, od cilja.

Kad smo kod toga, kada ćeš konačno da mi odrubiš glavu u potoku?

Stan der kume Karađorđe! Kakav potok kakva glava? Danas sam radio do 17:ikusur pa mi mozak radi na mahove (kao i klima). :swoon:
HIC ET NUNC

Ponekad samo izgleda da je nekom bitniji status, ponekad je to nuspojava - sta drugi pricaju o tom statusu i nista vise.
:)