Re: TV i radio emisije ezoternog sadrzaja (najave i komentari)

84
Koga zanima:

Na rubu znanosti

HTV1 21.01.2008. 23:30
Naslov epizode: JEREMY NARBY- KOZMIČKA ZMIJA, PODRIJETLO ZNANJA I DNK
Epizoda: 2. dio

Istraživanje Jeremyja Narbyja počelo je susretima sa šamanima Amazone koji, pijući halucinogene mješavine biljaka, stječu fantastična znanja o biljkama. Glavno vozilo u halucinacije je složena mješavina biljaka zvana ayahuasca. Taj napitak šamani zovu 'šumskom televizijom'. Jer, "duhovi koji su stvorili život i prisutni su u svim oblicima života s kojima i danas komuniciraju u svojim vizijama". Oni su ti koji im daju recepte. Šamani kažu da je duhan najvažnija biljka kojom se šamani koriste, jer duhovna bića vole duhan. Sve te čudne stvari navele su Jeremyja Narbyja da potraži dodirne točke između znanosti i znanja domorodaca. Našavši ih, shvatio je da mu šaman nije govorio u metaforama.
Urednik: Krešimir Mišak

86
Hokus wrote:Koga zanima:

Na rubu znanosti

HTV1 21.01.2008. 23:30
Naslov epizode: JEREMY NARBY- KOZMIČKA ZMIJA, PODRIJETLO ZNANJA I DNK
Epizoda: 2. dio

Prvi dio je bio odličan. Ne propustiti. Izdvojene sekvence (paracitat):

"Ne bi podcjenjivao LSD. U dozama od 0.25 mg, što je 1/4 uobičajene aktivne doze, LSD razbistri vaš um i čula."
The Order concerns itself with Hermeticism in the Atlantic/Lemurian tradition; and with the practise of "initiatic dreaming" in the Owayssi sufi tradition; and with the study of revolutionary theory and praxis in Hashashin history. The Order follows a principle which might be called "anarcho-monarchism", and considers each of its devotees as a "Pretender to the throne of an Imaginal Sumer".

87
Ramok wrote:Evo baš sam video najavu, na RTS-u 1, sutra (nedelja), emisija Sasvim prirodno u 18:24, trebalo bi da govore o vampirima u brdovitim predelima Srbije.

Joca Memedovina! Dilber prve klase, čovek koji je najlepše uredio svoj život, među svim novinarima za koje znam.

Emisija je prvenstveno sprdačina, ali je kroz nju prošlo obilje zanimljivih podataka, i mnogo bih voleo da upoznam lika iz Negotina ili okoline koji se tamo bavi skupljanjem mudrolija.
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

88
Pre nedelju-dve sam slucajno naleteo na neku emisiju na Avali. Emitovana je uvece, negde oko 10, 11h, otprilike. Bili su gosti neki ruski bioenergeticar-iscelitelj i neki nas covek, Mica Jovanovic koji je predstavljen kao matematicar, pisac, bioenergeticar itd. Ima oko 6o godina otprilike. Pricao je o auri, o bavljenju iscelivanjem i drugim temama. Da li neko prati tu emisiju i da li znate nesto o tom Mici Jovanovicu i sta je on pisao (posto je pisalo da je , izmedju ostalog, i pisac)?

89
Mića Karma, Zvezdarac.

Prestao da radi javno, sada samo u izuzetnim slučajevima.

Ovde je već pominjan, svi koji ga znaju kažu da je izuzetan čovek. Samo, kada saberem ko ga to poznaje, skoro pa da mi se prevrne stomak. Ne pojedinačno, svakoga od tih ljudi privatno i volim, al kada ih staviš na gomilu dobiješ pokvarena jaja.
Shine! Shine!

90
Neznalica wrote:...Mica Jovanovic koji je predstavljen kao matematicar, pisac, bioenergeticar itd. ...?

Uh što volim te MULTIPRAKTIK face :? Kao ono pop-rok-psiho-pseudo-naturo-energo-numero-astro-magneto-... (dopiši šta sve ne još) terapeut i praktičar. Možda lik koji je spomenut radi kvalitetno i zna znanje (mada na mene nije ostavio utisak jer počne o babama a završi sa žabama). Možda vredi ali ostavlja utisak osobe koja oće sve odjednom da kaže pa nezna šta je to počeo da priča. :banned Verujem da je bolji praktičar nego teoretičar (što je jedino bitno). Voditelj pomenute emisije napadno glumi neznalicu (a ne mora da glumi :twisted: ) sve u svemu emisije su komercijalnog tipa (većina gostiju nešto prodaje) i plagijati nekih davnih i mnogo boljih serijala.
Cenim pokušaj da se realizuju emisije sličnih sadržaja ali ovo je :udri:
Što bi rekli braća Crnogorci "Nema junaka koji bi dvaput odgledao!" :shock:

91
Olcott Institut Teozofskog drustva posvetice osam nedelja delu G.R.S. Mead-a ''Echoes from the Gnosis'' u vidu zivih predavanja na njihovom webcastu.Termini su sledeci:

Thursday, January 31, 7 CST
John Cianciosi. What is Enlightenment?

Thursday, February 7, 7 CST
Chris Richardson. Postmodern Spirituality.

Thursday, April 3, 7 CST
Jim Kenney. Sea Change: Cultural Evolution in the Early 21 st Century,

Thursday, May 15, 7 CST
Ron Miller. Sex and Spirituality.

Vreme emitovanja je 19:30-21:00 US central time.
''I don't mean to sound cruel or vicious, but I am, so that's the way it comes out''

94
ilija_91 wrote:Jer ste primetili koliko Hrvatska ima vise emisija vezanih za da kazem natprirodno?!
Mi svega par njih godisnje.Ali Moram da pohvalim Roberta Nemceka jer na RTS1 gde je urednik stvarno nekad pusta boli glava filmove :roll:

Ne bi trebalo da ti se dopada Robi.

On ima punu kuću knjiga onog Eliksira KRoulija i sličnih.

Osim toga, kada je bio urednih filmskog programa na Pinku, za svaki pravoslavni praznik je puštao satanističke horore!
Shine! Shine!

96
ARTHuR wrote:
ilija_91 wrote:Jer ste primetili koliko Hrvatska ima vise emisija vezanih za da kazem natprirodno?!
Mi svega par njih godisnje.Ali Moram da pohvalim Roberta Nemceka jer na RTS1 gde je urednik stvarno nekad pusta boli glava filmove :roll:

Ne bi trebalo da ti se dopada Robi.

On ima punu kuću knjiga onog Eliksira KRoulija i sličnih.

Osim toga, kada je bio urednih filmskog programa na Pinku, za svaki pravoslavni praznik je puštao satanističke horore!

Znam za bogojavljanje uvek bude interviju sa vamprom ali sta da radim jace je od mene kad vidim kevu sa bibliju da gadja monitor tj televizor :))))))))) :mua:

edit : Suvišan višak obrisan. Pravilo važi i za ubuduće.
she is the slayer
deth is her gift!