AGAPE: "O seksu"

Studio B, nedelja 15. oktobar 2006. 20:05

U emisiji "Agape" nastavlja se tema o ljudskim strastima. Episkop Jegarski i iguman manastira Kovilj, gospodin Porfirije, i gost-domacin akademik Vladeta Jerotic govorice o gnevu, bludu i lenjosti, kao i vrlinama kojima bi covek trebalo da savlada strasti. Takodje, gosti ce odgovarati na pitanja zbog cega sve svetske religije govore protiv seksa bez ljubavi i zasto je uninije (dosada) postalo dominantan fenomen modernog drustva.

Autor i voditelj: Aleksandar Gajsek
'Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement. For even the very wise cannot see all ends.'

Ukacila sam samo kraj danasnje emisije Kljuc, na prvom programu RTS-a. Tema je bila "Verske sekte - zanat (ili nesto tako) ocaja".
Repriza je nocas u 03.05 i trebalo bi sutra (u utorak) negde po podne - pa koga zanima, nek pogleda.
'Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement. For even the very wise cannot see all ends.'

Na rubu znanosti: Bioenergija

HTV1 22.01.2007. 23:05

* Naslov epizode: BIOENERGIJA

Na istoku je zovu raznim nazivima: ki, ći, prana. Na zapadu je zovemo jednostavno bioenergija: energija života. Milijuni ljudi svake godine traže pomoć kod iscjeljitelja, a napredna ruska istraživanja dovela su do razvoja uređaja kojima se biopolja mogu koristiti za rane dijagnoze i za mnoge druge namjene.

* Trajanje: 62 min.
* Voditelj: Krešimir Mišak
* Urednik: Krešimir Mišak

Rua wrote:Na rubu znanosti: Moć mantre i tajne zvuka

HTV1 ponedeljak 16.10.2006. 23:20

Gosti emisije su Nityashuddhananda, indijski učitelj yoge, i Don Conreaux, učitelj "Puta gonga" iz Međunarodnog centra za holističku rezonancu.

Da li je to stariji indus u narandžastoj sanjasinskoj odori? Iz Ananda Marge?
Ako jeste, i ako sam ga propustio, dođe mi da se ubijem. To je jedan od najgotivnijih ljudi koje sam u životu upoznao. Direktno je odgovoran za moj pseudobrak, i još uvek čuvam njegovo "leteće ćebe". ;))
Nije zezanje, ćebe je toliko nabijeno energijom da ko proba da na njemu meditira skoro obavezno oseti ljuljanje pod mnogopoštovanom pozadinom.
Inače, Nityasshuddhananda je prvi čovek koji me je (vrlo diskretno) naveo na pomisao da ovaj materijalni svet ne mora da bude ovakav kakvog ga vidimo. Da može da se menja. Primerom, ali nenametljivo, suptilno.
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

Jeste, sigurno je to taj. No, do emisije ces vec doci sivim kanalima, nemaj brige! :)

Znam, upravo gledas Gospodara na PINKU, a buduci da ja tu emisiju upravo skidam sa neta i to ti rekoh pre 15 min... no Gandalf sivi bre carobnjak, a ja se zevzecim uglavnom ...
U svim prodavnicama okultnih drangulija

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!

Gwydion wrote:Znam, upravo gledas Gospodara na PINKU, a buduci da ja tu emisiju upravo skidam sa neta i to ti rekoh pre 15 min... no Gandalf sivi bre carobnjak, a ja se zevzecim uglavnom ...

Mhm, premazan svim bojama :color:

Na rubu znanosti

HTV1 12.03.2007. 23:45

* Naslov epizode: SINKRONICITET

Slavni psihijatar Carl Gustav Jung sinkronicitetom je nazvao nizove simultanih, sinkroniziranih događaja koje izdvaja to što baš mi uočavamo veze između međusobno naizgled nepovezanih događaja. Po drugim interpretacijama, sinkroniciteti su pukotine u tkanju matrice prostora i vremena. Moguće je i da je bit sinkroniciteta da smo mi i svijet jedno, neka vrsta kvantnog spregnutog sustava.

Rua wrote:Na rubu znanosti

Hvala.

Iako mu je previše populistička emisija za moj ukus, tema je 100% po mome. Gledaćemo.
Shine! Shine!

Imam ja neke epizode na kompjuteru (Samanizam, Magijski kultovi, Dea, Istra Terra Magica, Izvantjelesna iskustva, Moc mantre, Vampiri, Bioenergija...), pa ako nekom treba mogu narezati. Mislim da staju na jedan DVD.

ARTHuR wrote:
Rua wrote:Na rubu znanosti

Hvala.

Iako mu je previše populistička emisija za moj ukus, tema je 100% po mome. Gledaćemo.

Hauh, gledao sam djelomice, zaspao nekoliko puta i baš je bilo zanimljivo koliko to nema veze sa mojim poimanjem sinhroniciteta. Nekako, kao da su pričali o mlakoj vodi dok pored njih šiklja vreo gejzir.
Shine! Shine!

ARTHuR wrote: Hauh, gledao sam djelomice, zaspao nekoliko puta i baš je bilo zanimljivo koliko to nema veze sa mojim poimanjem sinhroniciteta. Nekako, kao da su pričali o mlakoj vodi dok pored njih šiklja vreo gejzir.

Slazem se. Kreshimir pokusava da balansira u skladu sa nazivom emisije i malkice potcenjuje svoju publiku, postavljajuci pitanja kao da niko niocemu pre njegove emisije nije cuo. Nisam sigurna da li zeli da poveca gledanost ili strahuje od osude ako suvise predje van ruba...

Rua wrote:Slazem se. Kreshimir pokusava da balansira u skladu sa nazivom emisije i malkice potcenjuje svoju publiku, postavljajuci pitanja kao da niko niocemu pre njegove emisije nije cuo. Nisam sigurna da li zeli da poveca gledanost ili strahuje od osude ako suvise predje van ruba...

Mene samo smetaju završni komentari. Samo da čovjek šuti na kraju svake emisije prosvijetlio bi se.
The Order concerns itself with Hermeticism in the Atlantic/Lemurian tradition; and with the practise of "initiatic dreaming" in the Owayssi sufi tradition; and with the study of revolutionary theory and praxis in Hashashin history. The Order follows a principle which might be called "anarcho-monarchism", and considers each of its devotees as a "Pretender to the throne of an Imaginal Sumer".

Na rubu znanosti

HTV1 19.03.2007. 23:30

* Naslov epizode: BRUNO GRÖNING

Bruno Gröning bio je tesar koji je postao najveći europski iscjelitelj. Iscjeljenja postignuta preko njega krajem četrdesetih i tijekom pedesetih godina potresla su milijune ljudi. U poslijeratnoj Njemačkoj skoro niti o jednom čovjeku nije pisano toliko puno kao o Bruni Gröningu. Iza njega je ostao i golem broj liječnički dokumentiranih iscjeljenja, kao i velik broj ljudi koji se i danas pozivaju na njega kad se nađu pred naizgled nerješivim zdravstvenim problemima.

Na rubu znanosti

HTV1 02.04.2007. 23:10

* Naslov epizode: ALKEMIJA

Alkemiju se ponekad smatra pretečom nekih suvremenih znanosti, a ponekad duhovnom disciplinom. Prakticirala se u Mezopotamiji, starom Egiptu, Perziji, Indiji, Kini, klasičnoj Grčkoj i Rimu i arapskoj civilizaciji, a u Europi je živjela sve do 19. stoljeća. Proslavila se pričama o pretvaranju olova u zlato i potragom za kamenom mudraca. No možda je i pretvaranje neplemenitih metala u plemenite tek još jedna alkemijska metafora za zbivanja u našem unutrašnjom svijetu.

Napad na policijsku stanicu američki film
(ASSAULT ON PRECINT 13, 1976.)

HTV2 19.04.2007. 22:45

Antologijski film Johna Carpentera.

Preporuka: Svakako pogledati.
.