Arijevac

Zanima me sta podrazumevate pod pojmom "ARIJEVAC"?
Skoro sam dosla u sukob, sa doticnom osobom koja je tvrdila da je Arijevac iskljucivo Nemac, da za sve ostalo nema dokaza i nikakovog smisla :swoon:
Dobro bi mi dosao savet osobe iskusnije u ovoj oblasti
In winter's cloak we've sheltered long, waiting for spring's sweet song, tho' warmth we found beside the hearth, its glow could not break through the dark, I look toward the fiery sky, and know that your return is nigh, though I shall fall as the harvest corn, It is my fate, I'm Pagan Born!!!

Re: Arijevac

Helena wrote:Zanima me sta podrazumevate pod pojmom "ARIJEVAC"?
Skoro sam dosla u sukob, sa doticnom osobom koja je tvrdila da je Arijevac iskljucivo Nemac, da za sve ostalo nema dokaza i nikakovog smisla :swoon:
Dobro bi mi dosao savet osobe iskusnije u ovoj oblasti

Ti čula nekad za Wikipediu?

http://en.wikipedia.org/wiki/Aryan
U svim prodavnicama okultnih drangulija

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!

Na Wikipediji nista novo...
Aludirala sam na to da mnogo ljudi nemaju pojma sta pojam Arijevac , kao ni Indy-evropljanin uopste znaci...
Indy-evropljane smatraju zajednicom evropljana i indijanaca a Arijevci su za njih nacisti :dada:
In winter's cloak we've sheltered long, waiting for spring's sweet song, tho' warmth we found beside the hearth, its glow could not break through the dark, I look toward the fiery sky, and know that your return is nigh, though I shall fall as the harvest corn, It is my fate, I'm Pagan Born!!!

Kaži im da malko prelistaju istoriju indijskog podkontinenta, i da se sami uvere u činjenicu da su izvorni Arijevci bili prilično crnpurasti. :h-hah:

Međutim, obično taj argument slabo dopire do njih, jer smatraju da je nova definicija Arijevstva prebrisala staru, ako o tome ikakvu predstavu imaju. Onda uvek možeš da im nabiješ na nos da su naprosto nepismeni što se istorije i antropologije tiče.
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

:rispekta:

Evo sta cika Vujaklija kaze na to:
Arijevci (Arijci) - Ime kojim su indoevropski (arijski) stanovnici Indije, Persije i ist. Irana sami sebe nazivali; u novije doba, ovim se imenom nazivaju svi Indoevropljani; Arijevci; arijski jezici-svi indoevropski jezici.

:lol: Dalke, cistokrvni nemci! :lol: