Re: Kastaneda

@Selena, mislim da cesh (bar neke) odgovore na svoja pitanja naci na nekoj od tema na podforumu "Astralna projekcija i snovi + psionizam" (klikni ovde).
"Niste svesna bića, niti istinski postojite
sve dok niste voljni da rizikujete čak i zdrav razum
u ime svog postojanja
."
-F. Herbert

selena wrote:pod 1 Vanja je zensko...
i ako nije, kao da jeste...
pozz

Pre par godina sam procitala sve sto mi je palo pod ruku od Kastanede, dosta njegovih knjiga i jedna o snovima od neke njegove ucenice... sva ucenja zahtevaju dva pola za dostizanje ...
Nikada nisam bila dovoljno disciplinovana da dostignem bilo sta od onoga o cemu on "poducava" (moze biti i prica bajke, meni je sve jedno probala bih) ljude... ali zelim da podelim sa vama nesto sto meni predstavlja dokaz da astralno telo postoji... a to je secanje na dva sna iz mog bas ranog detinjstva, posto su bili za 6 ili mladje dete veoma potresni...iz svog detinjstva se secam jako malo detalja ali ta dva sna su mi oduvek veoma jasna u secanju i jos uvek mogu da se prisetim osecaja posle budjenja prilikom cega sam bila iscrpljena kao da sam u prvom slucaju zaista trcala, a u drugom je to bila iscrpljenost usled straha... verujem da mi se tada dogodio slucajan izlazak iz tela usled sna, jer verujem da deca nisu vezana za svoja tela kao odrasli i da im je mnogo lakse da promene nivo svesnosti itd...
sve ovo sam napisala iz razloga da bih rekla da Kastaneda objasnjava taj nivo svesti u svojim delima, i u njega dospeva pomocu svog ucitelja (koji mozda realno postoji a mozda i ne) pa konkretno me zanima da li je neko nekada upoznao osobu koja moze nekome da promeni nivo svesti? ili da li je neko ovladao tehnikom astralnog putovanja?
i posle svega svim ljudima zaiteresovanim za ovakvu vrsu knjiga toplo preporucujem "celestinsko prorocanstvo" Dzejms Redfild i "most preko vecnosti" Ricard Bah

Pozz tebi Selena :mah: ,
i oma da te pitam:
Ama, kak to diskutiraš? :shock:
Umesto prvo o Kastanedi, ti pod 1 „Vanja je žensko!“, i „i ako nije, kao da jeste...“ :D
(pa posle mene po forumu napadaju da ... :D )
I znaš šta sad neki ovde mogu da pomisle:
Da se to Vanja malo ... premetnuola u tebe. Ili zbiljski, ili ... magijski ... :cld: Ili da se to Vanja javlja pod drugim neimom... :nono: Ili da se, morebit, preobratiola neko drugi sa foruma :buahaha: ...,ili ...
.........
Ovo bejaše odozbiljno, a sad malo zbiljno i javno:
Glede tvojih pitanja (da li je neko nekada upoznao osobu koja moze nekome da promeni nivo svesti? ili da li je neko ovladao tehnikom astralnog putovanja?), slede moji odgovori:
Odgovor na prvo pitanje:
Priznajem, ja nisam. :nono:
Odgovor na drugo pitanje:
Priznajem, nisam ja, majke mi! :strah: (na ovo drugo pitanje teško da ćeš ovde izvuć ičije priznanje, ... jer će oma bit razapet ... na stub srama, ... hoću reć hvalisanja ... :D )
Tako nam Vrhovni Mag pomogao!!!

selena wrote:Izvini, Vanja, ako sam te uvredila :cry: Sto se mene tice mozes da budes i musko :bole: Nije mi to bila namera... Imas moje :rispekta: !
Mozda ce neko, da ne bi bio razapet, poslati privatnu poruku...
pozdrav svima

Ama, kako uvredila, poBogu Selena, džaba nabacah onolko smjehuljaka... :D :D :D
(Kak se mogu uvredit kad sam VAN ... ja? :D )
A ono za privatne poruke si se dobro dosetila... :dada: Samo, da bi dobila privatnu poruku od ovdašnjih besmrtnih putnika što hode po Astralu, moraćeš izgleda da im telegrafišeš pravo u Astraliju ... inače, jok. :?
.........
Nego, kad si već u svom postu pomenula nameru, a pošto Nameru shvatam kao krucijalni aspekt ne samo Kastanedinog opusa, odnosno don Huanovog/toltečkog nauka, nego i života i postojanja uopšte,
i pošto o Nameri ovih dana pročitah nešto zanimljivo i podudarno u knjizi Dr. Roberta V. Gerarda - „Promij€nit€ svoju dnk, promij€nit€ svoj život!“, shvatih tu koincidenciju kao znak da o Njoj napišem par reči na ovom topiku.

Dakle, Namera sa veliko „N“ bila bi ta Vrhovna Sila, Vrhovna Volja koja uzrokuje, proizvodi i pokreće sva dešavanja, sve pojave i sve životne procese, dok bi namera sa malo „n“ bila ona individualna, ljudska namera, koja može imati razne aspekte, gradaciju i snagu, zavisno od stepena i stanja svesti određene individue, pa se može pojaviti u najrazličitijim vidovima (planiranje, želja, verovanje, uverenje, molba, molitva, htenje, zahtev, komanda, itd...).

Stepen u kojem je u pojmu „namera“ malo „n“ dostiglo, ili se preobrazilo u veliko „N“, određuje rezultat nečije aktivnosti, odnosno određuje kakav će biti ishod delovanja neke individue, ili meru u kojoj će ishod delovanja biti u skladu sa njenim očekivanjima, odnosno namerom.

Najveća tajna, najveće otkriće i najveći izazov jeste saznanje da se ljudska individua može uz pomoć Namere preobraziti u neindividualno Božansko Biće, a primer kako to postići nalazimo u snovima u kojima se snevač uči da od neukog, zbunjenog i ponekad uplašenog pasivnog posmatrača, postepeno postane Vrhovni gospodar i kreator svih pojava i dešavanja vlastitog snovitog Sveta.

Ono što je meni zanimljivo je činjenica da se ta vrhovna tajna u današnje vreme sve češće otkriva u raznim neovisnim izvorima, od kojih je jedan i pomenuta knjiga Dr. Roberta V. Gerarda
http://www.4shared.com/account/file/251 ... RUvfZTOAMb

iz koje izdvojih sledeći citat:

Namjera

Duboko sam uvjeren da je namjera najviši oblik stvaranja dat čovječanstvu. Svaki put prije nego počnemo koristiti svoje božansko pravo na slobodnu volju i odabir moramo uspostaviti namjeru. Ništa se ne može pokrenuti ako u korijenu nije bilo namjere. Bez obzira izgovarate li namjeru glasno ili u sebi, automatski se »usklađujete s Duhom« ili, drugim riječima, demonstrirate svoje pravo na stvaranje svoje stvarnosti. Namjera je ta koja vam na samom početku daje snagu.
»Svaki doživljaj i svaka promjena vaših doživljaja odražava namjeru. Namjera nije samo želja. To je korištenje vaše volje«, kaže Gary Zukav, autor bestselera Sjedište duše. Bilo nam drago ili ne, činjenica je da svaka namjera koju stvorimo, stvara također i životni scenarij koji slijedi. Ako ne volim svoj posao, stvarat ću si što više prilika da se to neprestano i dokazuje time što ću neprestano hraniti tu misao i takav stav. Namjera pokreće univerzalne energije svjetlosti koje ne razlikuju pozitivno od negativnog. Biblijska misao »Kako siješ tako ćeš i žeti«, temelji se na namjeri.
U knjizi Beskrajna milost autorica Diane Goldner citira iz brojnih medicinskih i znanstvenih istraživanja navode koji podržavaju moć namjere. Jedan od njih posebno mi je privukao pažnju. Bilo je to o dr. Robertu Jahnu, nekadašnjem profesoru i dekanu Fakulteta inženjerstva i primijenjenih znanosti na Sveučilištu Princeton. On je 1979. pri Princentonu osnovao Istraživački centar za istraživanje anomalija u inženjerstvu (poznat pod kraticom PEAR) i dobio značajnu novčanu podršku kako bi proveo svoje istraživanje o namjeri. Nakon milijuna eksperimenata do svibnja 1996. godine, on i partnerica dr. Brenda Dunne, objavili su svoje nalaze u Journal of Scientific Exploration gdje su demonstrirali »da viša područja ljudske svijesti utječu i ostavljaju trag na materijalni svijet«. Ukratko, evo što su otkrili: ljudi djeluju svojim mislima na strojeve, neprestano ponavljanje jedne misli čini čuda, svaka misao namjere je važna, muškarci imaju jači kapacitet namjere od žena, namjera nadilazi vrijeme i prostor. Njihovi istraživački modeli temeljili su se na kvantnoj fizici i po-stulirali: »Poput elementarnih čestica (materija) i svjetlost (energija), i svjesnost ima dualne osobine vala/čestice. Poput kvantnih čestica, svijest može zaobići i prodrijeti kroz prepreke i rezonirati s drugim svijestima i ... vidovima svoga okoliša.«
Vi ste odgovorni za sve svoje svjesne i podsvjesne namjere. Ako želite sretniji brak, bolje bi bilo da smjesta počnete u tom cilju stvarati namjeru i stavove sa svakom svojom misli. Ako ste nedisciplinirani pa ponekad stvorite nepovoljni stav, univerzalne energije će primiti suprotstavljenu zapovijed, i uskoro ćete biti u konfliktnom braku, ili pred rastavom.
Namjera je svrha i cilj ideje, želje, ili zapovijedi iza početne obavijesti ili komunikacije. Morate svjesno odrediti namjeru da nešto komunicirate. Zamislite da je namjera predmet vašeg razmišljanja. Ona je umna sila prepuna energije za stvaranje ili promjenu nečega.
U stvari mi komuniciramo kako bismo zadovoljili svoju namjeru: cilj onoga što nam boravi u mislima. To činite tako da riječima uspostavite komunikaciju kako biste primili odgovor na vaše potrebe, želje i zapovijedi.
Namjera stvara emociju - naviranje energije, impuls, ili silu - koja tada pokreće »namjeru« na djelo. Namjera koja se rada iz srca je najčišći mogući osjećaj koji se može zamisliti. Taj osjećaj ostvaruje vašu namjeru tako da izdaje zapovijed univerzalnim energijama ili uzrokuje da se manifestira ono što je bilo »namjeravano«.
Tako nam Vrhovni Mag pomogao!!!

Šteta da propadne ovako dobra vatrica, pa bi ako može da bacim mojih dvajes dinara (danas dobio na opkladu) na žar.

Ja bih da bacim jedan diskordijanski pogled sa strane na delovanje poštovanog i popljuvanog KK.

Prvo kakav je njegov uticaj na okultno društvo vs. lenjiraši. Čini mi se da je pozitivno. Kao što Harry Potter serija ili Charmed stalno dolivaju nove duše na razmišljanje o vrednostima stare veštine naprotiv isto toliko vrednom ili bezvrednom lenjiraškom obrazovanju tako je i KK imao svoje duše koje je barem zaintrigirao. Kvalitet toga u odnosu na vampirsko-gotijanski-wiccanski-vkazibudistički i sl. kičeraj je da je barem na početku dao osnove rada, discipline, saznavanja, vežbanja, napredovanja i čuvanja energije.

Dali je reciklirao postojeće antropološke spise u svojim "izmišljotinama"? Izmišljotine pod znacima navoda, ajde da diskusije radi prihvatimo da su izmišljotine, onda sam sretan da je reciklirao pravi rad, a ne izmišljao, jer to što je ukrao barem ima smisla i "radi". Videlo se tu i astrala i black mirrora i konteplacije i vežbi za volju (obooooožavam smrtnog neprijatelja). Negativno je da kad adept načne čitanje drugih tekstova, počinje da prepoznaje ono što je već video i radio pa mu to predstavlja dokaz univerzalnosti i raširenosti među kulturama.

Pisanje bih lično podelio na dva lako odvojiva dela kvalitetniji prvi i komercijalni drugi (baš neka me mrze KKovci). Sami postavite granicu. Lično mi izgleda kao da je ponesen sopstvenim pisanjem počeo da verije da je sposoban da stvori sistem. Možda, da je bio kvalitetnije vezan sa okultnim krugovima, bi i sistem bio kvalitetniji. Ovako dobar sf.

Don Juan fikcija ili stvarni lik? Jel može kontrapitanje: Isus fikcija ili stvarni lik?

Ja lično sam zahvalan KK što je gomila lenjiraša čitala njegove "antropološke knjige" a sigurno nikada ne bi pročitali ništa izvikano "okultno", u svakom slučaju bolje nego da su postali novorođeni hrišćani. Ali isto tako sam zahvalan i Huxliju, Jungu, popu koji me je izbacio iz crkve :shlb: ...
HIC ET NUNC

Sastanak ljubitelja ucenja Don Huana

Beograd - Subota 2 februar 18h
hotel Royal ul.Kralja Petra (7 jula)

tema
Pokretanje konkretnih akcija u smislu izucavanja i praktikovanja
ucenja Don Huana Beograd,

moguce nabaviti CD - (DVD za kompjuter)
naslovi

Tolteci
Karlos Kastaneda
novo doba
vazne teme
skeniran materijal
skeniran sve knjige
video materijal 3 grupe vezbi tenzigriti
korisne adrese
na engleskom tekstovi

Ako bi neko bio ljubazan da da izveštaj sa skupa bili bi zahvalni.
U svim prodavnicama okultnih drangulija

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!