Re: Tema za pocetnike

Uh.... to je lepa tema, samo nemoj da ti Stalker sa Galaksije.com o tome palamudi. Prvo sam napravio popis svih, ALI SVIH ljudi sa kojima sam imao ikakvu interakciju dublju od službene, "dobar dan, dajte mi kilo od ovoga i pola kila od onoga...". Mesec dana sam sastavljao listu koja je na kraju imala oko hiljadu likova. Dobar deo njih je bio bezimen jer nisam svima znao imena, pa sam ih obeležavao u kontekstu situacije u kojima sam ih susretao. Naravno, prvo sam radio ove čija imena znam..... i to je trajalo mesecima. A onda sam izgubio volju, tako da nikada nisam došao do kraja. U medjuvremenu pojavili su se novi likovi. Shvatio sam da je to besmisleno na način koji je to opisan kod Kastanede i drugova, jer ja nisam u njihovoj poziciji već treba da gradim metode u skladu sa mojom pozicijom. U svakom slučaju zanimljvo iskustvo i ne baš beskorisno. Možda bih mogao još nešto o tome, ali sada mi vreme lagano ističe.....
Sramota je glamur odustajanja od bestidnosti.

Molim te, kad nadjes vremena opisi mi pobliže to tvoje iskustvo! Slijedeći tjedan počinjem sastavljati svoj popis, ali ja ću si tu cijelu tehniku brisanja proslosti prilagoditi sebi. Ne bih htjela obrisati sve već samo jedan dio. LUda ideja, ali nadam se da ću uspjeti, a sto je jos važnije mislim da sam nasla ono sto me zanima.

vanda wrote:Jel ima tko iskustva s castanedinom rekapitulacijuom i kakva su vasa misljena o tome?

Vrlo korisna tehnika; zaista uspesno vraca ili oslobadja, kako ti je draze, energiju zarobljenu u kontaktima sa drugim ljudima.Sto rece popivoda, nezgodno je primenjivati je by the book u nasim uslovima, ali ako mozes da je prilagodis savremenom zivotu daje fantasticne rezultate.Naravno, ima onih koji verglaju da kako je Kastaneda prevarant, ali ne slusaj ih; nikad nista nisu radili od tehnika koje je on opisao, a najlakse je reci da je ono sto ne razumes glupost.
''I don't mean to sound cruel or vicious, but I am, so that's the way it comes out''

Ja nisam bash upucena u tematiku - chitala sam samo "odvojenu stvarnost" ali i to pre nekih 15-16 godina...tako da se ama bash nicheg ne secam. Neko da elaborishe?
"Niste svesna bića, niti istinski postojite
sve dok niste voljni da rizikujete čak i zdrav razum
u ime svog postojanja
."
-F. Herbert

C. Castaneda bio je učenik meksičkog samoprozvanog vrača Don Juana. On je htio od njega napraviti ratnika i izučavao ga je tehinkama oslobadjanja od letača. Letači bi bili duhovi i sva ostala svjetlosna bića nasim okom nevidljiva. Ti letači se prikače na nasu energiju i onda ju sisu nas cijeli život, a mi ustvari nismo ni svjesni toga svega. NJegova tehnike tensegritija služi za razvijanje nase percepcije i svjesnosti. Don Juan tvrdi da je u svemu energija, i da je moguće ju vidjeti, ali smo mi zarobljeni u svijetu objekata. Glavni cilj sveg tog učenja je oslobadjanje od samog letača i postajenje slobodnim. Nakon oslobadjanja od letača nasa svjestnost i energija i dalje rastu i to bez ometanja jer ju vise nitko ne ometa. Samim njezinim rastom otvaraju se razne psihičke sposobnosti kao telekineza, ali glavni cilj svih koji se bave time trebao bi biti oslobadjanje, a ne brzi način postizanja drevnih vjestina.

Evo, to je kako sam ja to skužila! Ako nesto nije u redu molim vas da me ispravite, ali mislim da je sve u redu.

E bash ste sad nashli da budete shkrti na rechima. I to sam skontala, nego me zanima kako se to radi (popis ljudi koje poznajesh, pa shta radish s tim popisom? Idesh od choveka do choveka i molish za oproshtaj?) Dajte malo detalja. Kako se to radi, shta se s time postize i sl.
u ime svog postojanja
."
-F. Herbert

Ma ne ideš nigde, popneš se na drvo i učauriš se..... Tako glasi original instrukcije. Ja sam ležao u krevetu i vrteo glavom. Namera, rekapitulacija, besprekornost... Kastanedin glavni lik (pored njega samog) Don Huan je jednom rekao da kada je u pitanju namera čarobnjaka, tu za poraz nema mesta, jer čarobnjaci imaju samo jedan put pred sobom: uspeti u svemu što rade, ma šta to bilo. Ali da bi imali takav snažan i jasan vidik, čarobnjaci moraju ponovo da uspostavljaju celo svoje biće a za to je potrebno kako razumevanje stvari, tako i energija. Razumevanje stiču rekapitulacijom svojih života a energiju besprekornim postupcima.

Po Don Huanu, ljudsko fizičko telo je nerazdvojivo vezano za svog etarskog blizanca, ali ta veza je oslabila zahvaljujući mislima i osećanjima, koja su bila usredsređena isključivo na fizičko telo. Da bi pomerili svest sa čvrste pojave na njenog fluidnog blizanca, moramo prvo da neutrališemo prepreke koje razdvajaju ova dva aspekta našeg bića. Rekapitulacija nam pomaže da neutrališemo ranije ustanovljene pojmove, ali potrebna je veština i koncentracija da bi se došlo do dvojnika.

Vežba rekapitulacije je energetsko istraživanje lične prošlosti uz pomoć disanja. Udisanje nam dozvoljava da povratimo energiju koju smo izgubili, dok nam izdisanje dozvoljava da izbacimo tuđu, neželjenu energiju koja se nagomilala u nama tokom interakcije sa našim bližnjima. Kada upražnjavaš rekapitulaciju, pokušaj da osetiš dugačka rastegljiva vlakna koja se pružaju iz srednjeg dela našeg tela. Potom izjednači pokret okretanja glave sa pokretima ovih nedosežnih vlakana. To su dovodi koji će povratiti energiju koja je ostala iza tebe.

Da bi povratili snagu i jedinstvo, moramo da oslobodimo energiju koja je negde zarobljena i da je povratimo. Za vreme rekapitulacije produžavamo ta rastegljiva vlakna energije kroz prostor i vreme do osoba, mesta i događaja koji su predmet našeg interesovanja. Rezultat toga je da možemo da se vratimo u bilo koji trenutak našeg života i ponašamo se kao da smo zaista tamo.... bitno je da se ponovo iskuse događaji i osećanja sa što je moguće više detalja i dodirnuti ih disanjem na taj način koji će osloboditi zarobljenu energiju.

Duboko je udišeš dok lagano okrećeš glavu ulevo. Potom izdahneš dok ti glava klizi udesno. Na kraju prebaciš glavu sa desnog ramena na levo, a onda ponovo na desno zadržavajući dah, a potom se ponovo ispraviš. Kada izdišeš, izbaci sve misli i osećanja na koja se osvrćeš. I nemoj da okrećeš glavu samo pomoću vratnih mišića. Vodi je nevidljivim linijama energije iz srednjeg dela tela. Navesti ove linije da izađu, jedno je od dostignuća rekapitulacije.

Rekapitulaciju počni usredsređujući svoju pažnju na pređašnje seksualne aktivnosti... Zato što je glavni deo naše energije uhvaćen baš tu.

Te nevidljive linije su deo tvog nežnog tela, tvog dvojnika. Što više energije izmamiš tako što ćeš izmanipulisati te linije, tvoj dvojnik će biti jači.

Cilj rekapitulacije: da povratiš energetska vlakna koja si izgubila ili su ti se negde zaplela kao rezultat svakodnevnog života. Time što se usredsređuješ na tu interakciju, vraćaš sve ono što si raspršila proteklih godina i to na hiljade mesta.

Tako je učio Don Huan, ili je Kastaneda sve to izmislio, svejedno, ali zabavno je..... ;)
Sramota je glamur odustajanja od bestidnosti.

Interesantno u svakom sluchaju. To me podseti na jednu ideju koju sam imala pre nekog vremena: u toku meditiranja skoncentrisati se na proshlost, secanja. I kako koje secanje (ili makar slika) padne na pamet, tako se skoncentrisati na nju da se shto bolje rekonstruishe, vizualizuje, a onda "pokupiti" sva osecanja koja su vezana za to secanje i ako su pozitivna, zadrzati i ojachati ih, a ako su negativna, rasprshiti ih i neutralisati tako da samo secanje ostane energetski prazno (ne izaziva vishe nikakva osecanja). No, kao shto rekoh, to je samo ideja i josh nisam probala to da uradim.
u ime svog postojanja
."
-F. Herbert

xxx

Eto; ja nikad nisam smatraop da je Kastaneda prevarant; cudi me kako niko to nije pomislio za Korulija,a tu ima mnogo ivse razloga za to, ali dobro.Srecom po mene, ozbiljno sma shvatio don Huana i vise ne pomeram puzeve, macice, kucice i slicno.Neka idu svojim putem, a ja svojim.Da li mene neko pomera, ne znam.
''I don't mean to sound cruel or vicious, but I am, so that's the way it comes out''

Re: Gulash

Baron LaCroix wrote:Eto; ja nikad nisam smatraop da je Kastaneda prevarant; cudi me kako niko to nije pomislio za Korulija,a tu ima mnogo ivse razloga za to, ali dobro.Srecom po mene, ozbiljno sma shvatio don Huana i vise ne pomeram puzeve, macice, kucice i slicno.Neka idu svojim putem, a ja svojim.Da li mene neko pomera, ne znam.

Kao mlad bio sam inadzija: toliko nagovaranja, procitaj, procitaj, ja odbijao pa procitao ofrlje, rekao OK je pisac taj Kastaneda ali ipak prevarant, ne znam ni sam zasto sam to mislio, valjda iz neke svoje sujete. Nekada sam pomerao macice i kucice, svi su nastavili nekim svojim putem. Poslednji put pomerao sam svog Maua vodivsi ga kod vetova kada ga je uhvatila uremija. Nije nastavio svojim putem u tom svom macijem zivotu.
U druzeljubivom nastaje sklonost, za sklonoscu sledi sva ova patnja...

Gotama Buda

Re: Gulash

Kao mlad bio sam inadzija: toliko nagovaranja, procitaj, procitaj, ja odbijao pa procitao ofrlje, rekao OK je pisac taj Kastaneda ali ipak prevarant, ne znam ni sam zasto sam to mislio, valjda iz neke svoje sujete. Nekada sam pomerao macice i kucice, vecina ih je nastavila svojim nekim putem. Poslednji put pomerao sam svog Maua vodivsi ga kod vetova kada ga je uhvatila uremija. Nije nastavio svojim putem u tom svom macijem zivotu.

Kastaneda je nekako direktna, pogadja u sridu, za razliku od rugih sistema(vecine)koji pruzaju iluziju da je neko ''drugaciji'', ''izabran'', ''predodredjen'', dok don Huan kaze da se ne razlikujemo mnogo od tih puzeva i macica koje pomeramo u zamenu za pomeranje sebe.

xxx

Istina.Neki radikalni elementi na danasnjoj okultnoj sceni tvrde da je moguce postupcima u sadasnjosti uticati na dogadjaje u proslosti.
Necronomicon ima vrlo zanimljive arhetipove, mada bi ih neki nazvali ''zlom'' ili ''negativnostima'', ali: sto rece John Harrigan, oni ''nude mogucnost spajanja sa energijama Spolja, koje nadilaze uobicajeni rad sa uverenjima i licnom psihologijom koji se naziva magijskim radom''.
Ali dobro, Necronomicon ne postoji, a Kastaneda je prevarant, kao sto tvrde mnogi strucnjaci i armchair magicians. :lol:

Re: Kada već tražiš đavola, onda treba i da ga dobiješ

Kastaneda jeste laznjak, treba samo videti susret njega i Leary-a, te razlike u opisu i sv eje jasno. Da ne pominjemo ona samoubistva posle njegove smrti. Nekronomikon takodje jeste izmisljotima, ali on bar moze da deluje. Ja svojevremeno radio verziju iz Instrumentuma, skupa sa onim kako sam protumacio toj temi odgovarajuca poglavlja VGW, plus dodato malo prakticne inspiracije iz Sinsinati zurnala i svega sto sam imao o magijskom ogledalu. Recimo enochian related experience u nekoj meri. Dakle iskustva iz druge ruke me ne zanmaju :mua:
U svim prodavnicama okultnih drangulija

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!