Re: Osho

Ja sam imao priliku da pričam sa nekim ko je poznavao i njega i Šilu i živeo u komuni. Jako zanimljive i koloritne priče koje sam čuo. Ošo ima svoju težinu i to što je radio je zanimljivo u smislu socijalnog deprogramiranja, ne bih sad da ulazim u detalje jer su čak i malo opsceni, ali ja ga pre doživljavam kao socijalnog gurua, nego kao "baš baš Gurua" , ma šta to značilo.
U svim prodavnicama okultnih drangulija

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!

Tau Elohael wrote:
Vagabundo wrote:@Gwidion: Gde je taj Osho centar u koji si spominjao?
elem, sto se Osha tice sve manje me odusevljava, mnogo kritikuje i hipotetise, kad bi bilo... i da je...
vremenom sam shvatio da je Gurdjieff zakon za njega

Elem, nikad nisam bio suvise fasciniran Oshom, iako se u njegovim predavanjima moze cuti jako dobrih stvari... ali par 'njegovih' tehnika, potpomognutih muzickom podlogom onog Nijemca cije sam ime sad zaboravio, izuzetno su korisne i mogu se upotrebljavati u kontekstu drugih pristupa...
Moje omiljene su tzv. 'kundalini meditacija' te 'nadabrama meditacija'...

Georg Deuter
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

Gwydion wrote:Ja sam imao priliku da pričam sa nekim ko je poznavao i njega i Šilu i živeo u komuni. Jako zanimljive i koloritne priče koje sam čuo. Ošo ima svoju težinu i to što je radio je zanimljivo u smislu socijalnog deprogramiranja, ne bih sad da ulazim u detalje jer su čak i malo opsceni, ali ja ga pre doživljavam kao socijalnog gurua, nego kao "baš baš Gurua" , ma šta to značilo.

:rispekta: On je Guru koji je pricao o mnogim temama o kojima drugi nisu. ;)