Samo vas gledamo...

Moram priznati da nisam ni najmanje bio iznenadjen kada sam na Internodiumu jutros procitao ovo: http://www.internodium.org/node/2961

Nasi ISP odavno rade neke vidove nadzora ali ne tako rigorozno. Pocecu da drzim besplatne casove kriptovanja mailova, surfovanja, chatovanja i sl. Bre, ima da pocnem da kriptujem sopstvene misli. 8)
Tada nakon svega dođoše mi izvesni ljudi govoreći: O Majstore! Objasni nam VELIKO DELO, O Majstore! A ja sam zadržao svoj mir.
O generacijo brbljivaca! ko će vas spasiti Besa koji se spustio na vas? O Brbljivci, Naklapala, Pričalice, Jezičare Jedne, Ćeretala, Žvakači Crvene Krpe koja je raspalila Apisa Spasitelja do besa, naučite prvo šta je Rad! a VELIKO DELO nije mnogo daleko od toga! ~ KEΦAΛH NB

Re: Samo vas gledamo...

Komentar jednog mog BSD drugara sa BSD Srbije:

Prvo cu da podesim IPsec tunele do drushtva. Onda cu da provucem OpenSSH tunele kroz te IPsec tunele. Onda cu kroz te OpenSSH tunele da saljem PGP-om kriptovane poruke. Onda cu da nazovem RATEL i BIA-u i da im dam PGP shifru za digitalni potpis, da se ne pate bas previse, dok citaju:

"...pliva blowfish preko Save... nosi e-mail na vrh glave... a u mailu pise - kriptujem jos vise!"

* blowfish - tip enkripcije razvijen od strane OpenBSD tima.

Slatko me nasmejao... sve sto ja imam da dodam: If it moves, crypt it!:D
Tada nakon svega dođoše mi izvesni ljudi govoreći: O Majstore! Objasni nam VELIKO DELO, O Majstore! A ja sam zadržao svoj mir.
O generacijo brbljivaca! ko će vas spasiti Besa koji se spustio na vas? O Brbljivci, Naklapala, Pričalice, Jezičare Jedne, Ćeretala, Žvakači Crvene Krpe koja je raspalila Apisa Spasitelja do besa, naučite prvo šta je Rad! a VELIKO DELO nije mnogo daleko od toga! ~ KEΦAΛH NB