Re: Kanibali, vestice i vampiri

Pa razmisli, ako je Sablju sprovodila masonsko-rotarijanska ekipa, ko je bio žrtva?
Ili, od koga su pokušavali da se odbrane?

I na kraju krajeva, koje pa to opasne magijske bande ovde postoje? Ono sve što sam lično upoznao, a jesam za ovih 20+ godina, naprosto su totalni naivci, mada možda baš zbog toga mogu da budu opasni. Ne mislim na pojedince, postoje sposobni i opasni samotnjaci, ali ne znam ni za jednu grupu koja je ozbiljno magijski sposobna za tako nešto.
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

ARTHuR wrote:Pa razmisli, ako je Sablju sprovodila masonsko-rotarijanska ekipa, ko je bio žrtva?
Ili, od koga su pokušavali da se odbrane?

Ma ne oni.... Kakva crna masonsko-hahahaha-rotarijanskahahaha ekipa asasina.... Daleko od toga. Pokušao sam da se našalim ne bi li poentirao u jednom sasvim drugom pravcu pa se izjalovilo. Neuspela šala i neizrečeno naravoučenije.

ARTHuR wrote:I na kraju krajeva, koje pa to opasne magijske bande ovde postoje?

Nabavi negde roman Na živo autora Dejana Ognjanovića. Stvar je iskonstruisana ali je tamo lepo opisana slutnja jedne prave opake družine koja jeste delovala na ovoj teritoriji, ne direktno koliko preko svojih nižih ispostava. Čitavu stvar možeš da predstaviš na način kako se rade finansijske špekulacije. Mnogi pojedinci, redovi, organizacije, grupe, formiraju se ili se koriste u svrhu koje ti korisni idioti sami nisu svesni. Nekima je svrha prosto da primaju udarce i da služe za harangu pomahnitale javnosti, da služe kao paravan iza kojeg stoji drugi paravan itd.

ARTHuR wrote:Ono sve što sam lično upoznao, a jesam za ovih 20+ godina, naprosto su totalni naivci, mada možda baš zbog toga mogu da budu opasni. Ne mislim na pojedince, postoje sposobni i opasni samotnjaci, ali ne znam ni za jednu grupu koja je ozbiljno magijski sposobna za tako nešto.

To ti verujem i verujem da opaku ekipu nikada nećeš ni sresti jer ne bi bilo dobro da se to desi. Jedina pristojna svrha koja se da pretpostaviti a koja se tiče pojave neke moćne i opake magijske grupacije jeste lov na ljude. Ne na bilo kakve ljude, nego na ljudska bića koja imaju specifična svojstva potrebna za ostvarenje njihove magijske svrhe. Neko ko se time bavi jeste SLUGA nekog za koga se teško može reći da je baš sto posto čovek. Nekog ko nije baš sasvim ljudsko biće ne možeš ni da sretneš.

BTW, čitam u novinama Jakupek se raspričao i kažu da uvek kada priča o svom zločinu pita se "A zašto bih ja to uradio?" To je dobro pitanje. Zašto bi on to uradio? Zašto bi to uradio bilo ko? Lako je odmahnuti rukom i nalepiti etiketu ludila, ali hajde malo da zadjemo u anatomiju tog ludila. Naravno, nekakva daljinska okultno-psihološka forenzika ne bi došla do nekih rezultata, ali verujem da bi otišla barem korak dalje od magle koja stoji iza termina: SEKTA, NARKOMANIJA, LUDILO, SATANIZAM, MAGIJA.... Imam neki utisak da će toga biti još u godinama koje dolaze.
I što je paradoksalno, čuvajte se poznatih, veća je verovatnoća da će oni da vas iskasape nego potpuni neznanci.
Sramota je glamur odustajanja od bestidnosti.

Nije samo kod nas; ovo je text koji je osvanuo u ''Welt am Sonntag'', doduse 2004., ali mi kazu ljudi koji tamo zive da je u Nemackoj veoma losa situacija sto se tice okultnog:

Several esoteric publishers distribute and advertise books, which contain dangerous material. Experts warn.

Munich- Aleister Crowley was evil. The English black- and sexual magician who passed away in 1947 encouraged his disciples to commit sexual abuse and rape. He divided people into gods and dogs (where the first mentioned had the right to abuse the later as they pleased). He also glorified ritual murder of children. Are well known publishers allowed to make such a star of satanism accepted?

Of course not, speakers of the publishing house Hugendubel- and Goldmann answer. But they do it, according to occultism expert's opinion. In the recent preview of the Hugenduble publishing house, the friendly face o Hajo Banzaf smiles at the reader, according to the headline, Germany's #1 Tarot expert. Next to it you cansee some of his newly published books about Tarot cards, which were invented by this Aleister Crowley: "The Crowley Tarot", "Key Words to Tarot", or the "Introduction Set into Crowley Tarot". These books were already published years ago by Goldmann (which belongs to Random House). Many hunderted thousand of times Banzaf has sold his handbooks and manuals. With this is is likely to downsize a man who is seen as the inventor of modern Satanism. This is what one of teh many occultism expert, Matthias Poehlman from the protestant central agency for questions of world view, says.

Author Banzhaf praises Crowley as the great mystic and judge of human nature, as ,"highly valued by critical spirits" and as a man of "high education". His Tarot cards are "ingenious and stunning. Intentional or not, that's the way one makes a satansist-star accepted, especially because Banzhaf does not emphasize that Crowley is the spiritual father of abusive cults. Who, for instance, used the word "I" in the sect of the Brit, had to cut his under arm with a razor blade.

The sect expert of the SPD parliament fraction, Jella Teuchner, demands now: "All intentions to make profits aside, publishers are not allowed to forget about their responsibility." And this (responsibility) demands to clearly separate yourself from inhumane brainware.

Crowley's followers in Germany convert the master's teachings faithfully, like the German Thelema-Society, who's head, Michael Teschner, has spent several years in prison -sentenced for dangerous assault and rape of member. This follower of Crowley is said to have mutilated the sexual organs of female members.

Asked about Crowley's dangerous teachings, Banzhaf replies that this "is, of course, bad", but he didn't know anything about it.

Strange, insiders and followers of Crowley's church are well aware of this glorification of violence. Despite that fact, the responsible editor at Goldmann/Random House says, it is better to clarify about Crowley than suppress him.

But: Particularily the dangerous thoughts of the Brit are being left out by Banzhaf. Besides, expert Poehlmann counters: "Why would a a critical clarification be better than ignoring him? Crowley preaches an inhumane theory."

Who opens himself to the teachings of that man, taps into a well of maliciousness. And it is this man, who Banzhaf declares to be a serious mystic and Tatot visionary. That way (hundred thousands of) readers could be lead to enjoy Crowley.

But not only occultism-expert Poehlmann admonishes an obvious trend in literature to muddy the borderline between dangerous trains of thoughts.

Social Democrat sect expert Teuchner suggests a voluntary self censorship for publishers of esoteric material. Hermann Kues, speaker of the Christian Democrat Parliament Fraction for religious questions seconds that: "When it comes to a man like Crowley, all the warning lights have to come on. This line of business needs to develop finally a measuring scale in order to throw some light into this shady greylight zone between esoterics and open inhumaity." In the first place publishers need to learn that liberalism is not carelessness - even it this minimizes profits.
''I don't mean to sound cruel or vicious, but I am, so that's the way it comes out''

Usput, lik se zove Michael D. Eschner a ne Teschner. :) Lik je ionako debil i to žešći, tako da me i ne čudi što to pišu, kada je glavni lik Thelema Society kriminalac. A da, i u Njemačkoj postoje takodje takve stvari, vec dugo nije bilo nista ozbiljno, ali u 90-im i 80-tim su mnoge novine pisali slične stvari o FS-u, samo zato što je jedan lik tvrdio da ima određeni stepen i da ima neke senzacionalne rituale koji se u FS-u vrše, pa ih je kasnije za ogromnu lovu novinama prodavao falsifikovane materijale, tako zaradio mnogo love, i naštetio mnogo FS-u. Zato su ovi danas mnogo strogi kada je u pitanju prihvatanje novih aspiranata, ali baš strogi. Reče mi neko da imaju samo jednog člana koji ima 20 i kusur godina, svi ostali su starci.
Fear is failure, and the forerunner of failure.

If Power asks why, then is Power weakness.

Danas u 21 cas na B92 emisija Satanisticki kultovi.
U svim prodavnicama okultnih drangulija

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!

Gwydion wrote:Danas u 21 cas na B92 emisija Satanisticki kultovi.

Gledao djelomice. Ekipa sa B92 se koliko - toliko trudi da bude objektivna, u okviru sopstvenog neznanja i političke korektnosti. Međutim, postaje polako više nego očigledno da ekipa sa Lukovićem na čelu naprosto podmeće opake laži.

Sa druge strane, stvarno bre ima previše bolesnika naokolo.
Shine! Shine!

ARTHuR wrote:
Gwydion wrote:Danas u 21 cas na B92 emisija Satanisticki kultovi.

Gledao djelomice. Ekipa sa B92 se koliko - toliko trudi da bude objektivna, u okviru sopstvenog neznanja i političke korektnosti. Međutim, postaje polako više nego očigledno da ekipa sa Lukovićem na čelu naprosto podmeće opake laži.

Sa druge strane, stvarno bre ima previše bolesnika naokolo.

Ja nisam gledao, cisto me interesuje da li je bio linc, ili je koliko toliko objektivno predstavljena stvar? Ako i B92 nekriticki da prostor toj ekipi, a da se ne cuje ni jedna druga strana to onda vec pocinje da biva veoma lose...

Zlatna Zora pobediti mora! Najnoviji guslarski epski opus u desetercu o herojskim podvizima Hierusa Gwydiona, ukljucujuci i hitove poput Drma mi se na nemisu cvece, Hiereus Gwydion suta glupavoga lajavog krelca u dupe, Hiereus Gwydion pobedjuje bandu nimfomanki, Das ist Hiereus Gwydion, Hiereus Gwydion ore autostrade uma, Hiereus Gwydion i Vila Zlatnozorka ... Potrazite u svim prodavnicama okultnih drangulija jos danas. Cijena prava sitnica!

ARTHuR wrote:Sve će to narod pomlatiti.

I to će proći. I tako to.

Ma dobro, mene interesuje da li se i B92 ukljucio u kampanju ili je bilo i nekog k ojerekao da to sto ovi pricaju nije tacno? Pitam jer je za oktobar, samo su malo poranili, bilo planirano jacanje patriotizma, tj kampanja i to veoma agresivna protiv svega sto nije po nacionalnom kljucu. Dakle i protiv Cede i protiv sekti i svega ostalog. Malo ih je bilo ubrzalo ono u banovcima, pa rekoh da nisu i B92 stavili u svoju propagandnu masineriju. Zato sam pitao za opsti utisak, jel bilo koliko toliko objektivno il kampanjski?

Nisu se uključili, ali nisu bili ni otvoreno protiv, više su sa stanovišta objektivnosti ovim dilejama ubacivali pokoju minu.

Primer: priča se o obredima na grobovima, iskopanim za sutra i sl. Onda ovi odu na groblje i pitaju da li je to tačno, a grobari samo odmahnu i kažu da je to ordinarna glupost jer se grobovi ne kopaju prethodne noći nego na dan sahrane. Uostalom, zamisli samo koliko bi im bilo drago da kopaju noću pored večito počivših. ;)
Shine! Shine!

ARTHuR wrote:Nisu se uključili, ali nisu bili ni otvoreno protiv, više su sa stanovišta objektivnosti ovim dilejama ubacivali pokoju minu.

Primer: priča se o obredima na grobovima, iskopanim za sutra i sl. Onda ovi odu na groblje i pitaju da li je to tačno, a grobari samo odmahnu i kažu da je to ordinarna glupost jer se grobovi ne kopaju prethodne noći nego na dan sahrane. Uostalom, zamisli samo koliko bi im bilo drago da kopaju noću pored večito počivših. ;)

Oki, hvala na objasnjenju. Ja inace u to vreme imam ogromnu dilemu da li da gledam Sve za ljubav ili 24 casa svadba tako da propustam druge emisije u tom terminu :nos:

Pandur, psihijatar, socijalni medicinar, Bedemovac - lupetali gluposti bazirane na priči anonimnog člana Crne ruže.

Sociolog religije i lik iz ministarstva vera - vrlo tolerantan, ali uzdržan nastup.
'Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement. For even the very wise cannot see all ends.'

Ja jedino ne kapiram kako tako ubogi u glavu ljudi stignu na takve pozicije u medijima ili takvim kobajagi ozbiljnim organizacijama.
Kada se ta dileja Slađan Mijaljević već kobajagi bavi sektama, što ih lepo ne prouči malo, vidi kako je nastao taj njegov satanizam koji rovari grobove oko ponoći, njegovu filozofiju, načela, ciljnu grupu, derivacije itd.
Ja bih njega, zajedno sa autorom članka lepo u kazan, pa lepo da se krčkaju u paprikašu koji su spremili. :cld:

So do we die or do we travel?
Down the path by which one dabbles
In the arts of antediluvian crafts
With yarn and glue