Re: satanistički roštilj

Netzach wrote:Ramoche, a shta je sa komshinicom? Mozda je to njenom muzu smetalo, ali mozda je njoj godilo....pa eto, da nije spavao sa komshinicom, ne bi povredio komshiju, ali bi zato povredio komshinicu...i gde je sad tu moral, odnosno prema kome treba da se meri - prema komshiji ili komshinici? :)

Poenta mi je da se na moral i moralnost gleda sasvim individualno. Ono shto ti smatrash moralnim odnosno nemoralnim, ne mora biti tako za drugog pojedinca (ili chak grupu ljudi).

Pa u pravu si totalno, slažem se, i to ne znači da moral ne postoji.

ARTHuR wrote:a pazi, sudim na osnovu tvog pisanja. Prilično je očigledno da nam se koncepti o svetu i ljudskim odnosima razlikuju, a za svoje znam dokle dosežu. Biću pošten pa ću da ti kažem da ja ne krijem šta mislim, dok ti se mnogi neće da zamere, ali... Ne želim sada da previše provociram nekoga, niti da rušim slogu ovog kolektiva )) ali mogu da ti kažem da u privatnom komentarisanju uglavnom te ja branim, pa ti vidi. Tvoji stavovi, bar onako kako ih ovde prikazuješ su zaista pomalo, u najmanju ruku, naivni. Ne u smislu idealizma i vere u ljude, već u smislu shvatanja ljudskih odnosa uopšte.

Najpoštenije što može da se kaže o civilizaciji je da je to naprosto sklonište od sebe samoga i odgovornosti za sopstveni opstanak, po cenu delegiranja velikog dela ljudskosti nezajažljivom kolektivu, na čijem vrhu sede vrhunski predatori. Pa ti razmisli gde si na lestvici.

Moju poziciju najbolje opisuje medicinski termin - slobodni radikal.

Da imamo različite poglede na svet to je sigurno. A to ne znači da si nužno ti u pravu ili ja. Ja imam neki svoj moralni kodeks i pridržavam ga se, svestan da to nije nešto što je pod moranje i da taj moral nije nešto kao što je zakon gravitacije. Evo zašto ti misliš da su moja shvatanja ljudskih odnosa naivna, zato što su ljudski odnosi previše komplikovani da bi se svi objasnili jednim postom, i zbog toga što sam izgleda idealista. Jednostavno ne može se preko foruma dobro proceniti osoba, i saznati dokle dosežu nečija shvatanja, nekad je to teško i iz razgovora uživo.

ARTHuR wrote:Možda i jeste svestan velikog dela implikacija, ali u svakom slučaju se makar formalno povinuje "proklamovanim" normama.

Svestan sam implikacija u pravu si, i svesno se povinujem ali ne proklamovanim nego sopstvenim normama koje sam sam postavio i do kojih sam došao.

E da, i hvala što me braniš. :hug: Ovde za jedno nije potreban uživo razgovor kako bi se razjasnilo, a to je da nisi zao čovek. Ne samo zato što me braniš već od ranije, uopšte vidi se. :)

Au, al' ste se raspisali :)

Mrzi me da citiram, ali trudicu se da budem uopstena, jer mi nije cilj da ikoga prozivam, nego mi diskusija deluje zanimljivo, pa ajd da i ja nesto kakucnem. :)

Sta je to tako lose u crnom humoru? Verovatno su svi culi jedan stari vic koji glasi ovako :

gori obdaniste. usplahirena majka dotrcava i pita najblizeg vatrogasca "jeste li videli mog ugljesu?". vatrogasac joj odgovara: "svi su ugljese". :lol:

Meni je smesan, volim crni humor i ne smeta mi. Razumem da ga ne vole svi, razumem da nekome cak i smeta, ali crni humor nikako ne bi trebalo nazivati nekulturom. To je samo vrsta humora, a ukusi su razliciti. I ne vidim da smo mi kao forum dali oglas: Placemo za nevinim satanistickim zrtvama. Meni se Pantin humor dopada. S druge strane, cetvoro ljudi je mrtvo? Pa sta sad iko tu ista moze? Smrt je druga strana iste skale kao i rodjenje. Svako ko se rodio jednog dana ce umreti, a kako i na koji nacin, mislim da je to stvar izbora. I jos nesto. Ubijene osobe su u trenutku smrti prestale to da budu (osobe), postali su samo tela. Niko odavde nije sutirao ta tela, pa da kazemo da ih nije postovao, samo se neko malo nasalio, cak ni na racun zrtava, nego na racun pocinioca i samog dela ( u koje ja, uzgred budi receno, sumnjam ).

E sad, moral. Sta bi to bilo? Slobodno bicje, koje je svesno ko je, nema problema sa "moralnim" stvarima, jer nije sposobno da cini zlo. Ako neko delo tog bicja povredi neku osobu, to je samo zato sto ta osoba nije spremna da prihvati razlicitosti, lepotu te razlicitosti, a time i sopstvenu slobodu, i onda se grcevito drzi za taj pojam "moral". Nadovezacu se na dati primer komsiluka. ;)

Akteri:
- komsija 1 (onaj koji je "prevaren")
- komsija 2 (onaj koji je ucestvovao u "prevari")
- komsinica

Zasto bi komsija 1 uopste hteo da ubije komsiju 2? Njemu ovaj drugi bas nista nije ucinio. Nije mu se zakleo da nece spavati sa njegovom zenom i nema nikakve obaveze prema njemu. Svidela mu se zena, pa sta? Ako treba da se ljuti na nekoga (daleko od toga da ikoga treba da ubije), onda treba da se ljuti na svoju zenu, jer je ona obecala (ukoliko je to uopste uradila) da ga nece "prevariti". A komsija 1 je u stvari mozda mnogo puta zeleo da spava sa nekom svojom komsinicom, ali nije imao m..a za to, pa se sad ljuti jer je to neko drugi uradio. Nije imao m..a da shvati i prihvati da je slobodan, da niko nema pravo na njega, da samo on moze da napravi izbore u svom zivotu. A ono sto se generalno smatra moralom, samo nas sputava, ogranicava nam slobodu, i remeti slobodno biranje. "Moral" u nama budi i stvara strah. Strah nam ne dozvoljava da napredujemo.
I da ne zaboravim, komsinicin polni organ, kojim je pocinila tu "prevaru" je samo njen, ne vidim kakve veze njen muz ima sa tim? ;) Znaci, Netzach, vaznije je sta misli komsinica. :buahaha:

Naravno, ovo su samo moja razmisljanja na tu temicu. :D
Nemojte ljudi, k'o Boga vas molim!

I da dodam jos nesto.
Zasto se kao moralno nije dao primer da komsija nece nikoga da ubije, nego da ce oprostiti i razumeti? Zasto kao moralno ne uzmemo primer da necemo osuditi sve ono sto je neobicno (kao sto je crni humor recimo), nego da cemo razumeti i prihvatiti da je razlicito od onoga sto mi volimo?
Zasto kao moralno ne uzmemo primer da se necemo nadmudrivati, dokazivati zasto neko nije i da nije u pravu, nego prihvatiti razlicitost i istaci gde su razlike?
Nemojte ljudi, k'o Boga vas molim!

Interesantno koliko moralisanja oko vickastosti (da ne kažem humora).

Umesto očekivane rasprave o "potrebi ljudske žrtve u satanističkim ritualima" ili "besmislenosti teme jer magija ionako ne deluje" ili već nečeg sličnog, raspirila se diskuija o roštilju i kvalitetu mesa na istom. :?

Ono što u vickastom delu niste "primetili" je veza sa odsutnim kolegom koji je imao zapaženu diskusiju na temu kanibalizam. Obzirom da je "odsutan" nisam mislio da dajem bliža objašnjenja koja su se meni činila izuzetno smešna. Na kraju, većina se ovde "krije" iza svojih nick-ova i rovarenje po internetu da bi nekog bolje upoznali možda i nije najmoralnije (ja:moral=0:1) ali kada je neko dovoljno intrigantan u svojim postovima volim da vidim šta stoji iza toga. Za opravdanje imam činjenicu da je svako napisanije na netu javno i prema tome javno upotrebljivo. U međuvremenu je, izmenom izgleda foruma, nestala mogućnost da prođete isti put pretraživanja pomoću mail adrese, a ostaci "morala" mi ne dozvoljavaju da vam dam link. Daklem ovo objašnjenje je, sada, potpuno bezvezno i neupotrebljivo. :dada:

U svakom slučaju Eris je veoma zadovoljna bacanjem kamička u ovo jezerce a i ja njenom nagradom :happy:

BTW. NIsam u toku, dal se kod rituala mogu, osim mirisa i sugestivne muzike, koristiti i začini ili mora onako au naturel.
HIC ET NUNC

panta wrote:Interesantno koliko moralisanja oko vickastosti (da ne kažem humora).

Umesto očekivane rasprave o "potrebi ljudske žrtve u satanističkim ritualima" ili "besmislenosti teme jer magija ionako ne deluje" ili već nečeg sličnog, raspirila se diskuija o roštilju i kvalitetu mesa na istom. :?

Kanda je vreme da se vaspostavi semafor u tom jebenom Albukerkiju, ne?

Ono što u vickastom delu niste "primetili" je veza sa odsutnim kolegom koji je imao zapaženu diskusiju na temu kanibalizam. Obzirom da je "odsutan" nisam mislio da dajem bliža objašnjenja koja su se meni činila izuzetno smešna. Na kraju, većina se ovde "krije" iza svojih nick-ova i rovarenje po internetu da bi nekog bolje upoznali možda i nije najmoralnije (ja:moral=0:1) ali kada je neko dovoljno intrigantan u svojim postovima volim da vidim šta stoji iza toga. Za opravdanje imam činjenicu da je svako napisanije na netu javno i prema tome javno upotrebljivo. U međuvremenu je, izmenom izgleda foruma, nestala mogućnost da prođete isti put pretraživanja pomoću mail adrese, a ostaci "morala" mi ne dozvoljavaju da vam dam link. Daklem ovo objašnjenje je, sada, potpuno bezvezno i neupotrebljivo. :dada:

Izmenom izgleda foruma nije, ovaj, kažem nije nestalo ništa što se ne može nenadomestiti neuspostavljanjem nereda u ovaj prividni sladoled. Therefore, i therefive - kada bi problematiku preveo na neki od ljuckih dijalekata kojima se sigurno služiš u neformalnoj komuni-kaciji, možda bih mogao da ti pomognem oko te nestale osobe?

U svakom slučaju Eris je veoma zadovoljna bacanjem kamička u ovo jezerce a i ja njenom nagradom :happy:

A kamo procenat na ostvareni lebac za viršle, čiko? :trep trep:

BTW. NIsam u toku, dal se kod rituala mogu, osim mirisa i sugestivne muzike, koristiti i začini ili mora onako au naturel.
[/quote]

Au naturel? Au contraire!

Inače, kad pomenu Eris i kamenčiće... ova tema je verovatno najsvrsishodnije što jedan forum ovakvih tendencija, dimenzija i pretenzija može da očekuje. Već je očigledno da ljudi koji se aktivno bave okultizmom mogu svi komotno da stanu za jedan osrednji kafanski sto (četvrtasti, metalne stolice bez naslona za ruke, karirani stolnjak i one buraste čaše od deci i kusur), te da je forsiranje okultnih i magijskih tema sa idejom da će neko da priča, pa inspirisan pričom početi da radi, te postavi ovde neki feedback, krajnje besmisleno. Postoji dobar razlog zašto se "okultno" tako i zove, i samo čista tvrdoglavost i uskurčevitost svemu drži ovo mesto na...mestu. Neko pametniji bi odavno okačio ključeve na klin. Ali.

Pod jedan, iz meni krajnje poznatih, ali ništa manje shvatljivih razloga, ljudi vole da dođu ovde. Ne mogu ni poslovičnom motkom da vas oteram, čak i u sezoni godišnjih odmora. Pod dva, klopa je super a neki od starijih članova piju kao smukovi u sezoni parenja. I pod tri, da, nemojte se praviti kao da to nema nikakve veze, od skoro smo i zvanično ukleti. Kanda je šik, a i kletva se punom parom ostvaruje. Nisam video razulareniju bagru skupljenu s' koca i konopca još od osnovne škole. I to je, na neki način, sreća. :D I pod četiri, možda se neko i dozove pameti.

Iako postoje Zvanični Organi Uzdignute (ju!) Uzvišenosti I Kontrole Misli, Dela i Reči, forum je jedan veliki, sočni free-for-all clusterfuck, i ostaće takav dok se ne zatvori, ili spontano uruši tj. implodira, kako to već inače biva... :)

Poenta ovog nesuvislog monologa je odgovor Ramoku po pitanju ugleda foruma. Ja preferiram forum koji ispunjava svoju svrhu; a svrha ovog konkretnog foruma ima svoje korene u postavkama već odavno fosilizovanog Z clustera, koja se sumira u dve reči - anything goes. Kao haotički u osnovi, sakloni bože da postoji vrhovni autoritet po pitanju ispravnosti ove ili one paradigme (tripa, ili, hvala Setperibsenu za novi buzzword, metanarativa) - to je na tebi da dokažeš, a na ostalima da te u tome podrže ili miniraju. Na meni kao administratoru je samo da uspostavim donju i gornju granicu, preko koje se BAŠ ne ide, i da olakšam tehničko funkcionisanje. A za sve ostalo što ti padne na pamet - može, ako si dovoljno ubedljiv. To je najbolje što mogu da ti pružim. Što bilo ko može da ti pruži u ovim okolnostima - šansu da testiraš svoje stavove, teorije, ubeđenja u živom okruženju. Ako si pametan, kada vidiš da nešto ne funkcioniše, promenićeš to pogotovo što ovde ima ljudi od kojih vredi učiti. Ako nisi (ne ti konkretno, bilo ko), služićeš za nauk kako ne treba raditi onima koji dođu posle tebe. Sve u svemu, "waste not, want not" :D

Zato je pitanje da li agitovati ili ne pomalo besmisleno. Ti imaš punu slobodu da promeniš stvari koje ti se ne sviđaju, ublažiš uticaj onoga što ne možeš da promeniš, i prihvatiš ono što ne možeš da ublažiš. Čini što ti je...i tako dalje. :D

To se preslikava i na tvoju brigu o ugledu foruma. Prosto - nemoj, nije vredno truda. :) Ugled odražava stavove okoline prema tebi. Ako je okolina mahom dekadentna, imati ugled među njima je samo znak da nešto sa tobom nije u redu. Neka se nose, kolektivno, sa svojim kompleksima, sitnim šemama i nesrećnim životima. Neka oni lepo rade na svom ugledu, mi ćemo na sebi (koliko nam internet komunikacija dozvoljava, ali nije zanemarljivo), pa da vidimo ko će dalje dogurati.

Saint Delicious wrote:Pod jedan, iz meni krajnje poznatih, ali ništa manje shvatljivih razloga, ljudi vole da dođu ovde. Ne mogu ni poslovičnom motkom da vas oteram, čak i u sezoni godišnjih odmora. Pod dva, klopa je super a neki od starijih članova piju kao smukovi u sezoni parenja. I pod tri, da, nemojte se praviti kao da to nema nikakve veze, od skoro smo i zvanično ukleti. Kanda je šik, a i kletva se punom parom ostvaruje. Nisam video razulareniju bagru skupljenu s' koca i konopca još od osnovne škole.

:lol: Kad dodjem u BG ima da te zovem i da pijes na moj racun cijelo vece! :lol: Dugo se ovako slatko ne nasmijah, svaka cast :D
Every man and every woman is a star.

Saint Delicious wrote:Izmenom izgleda foruma nije, ovaj, kažem nije nestalo ništa što se ne može nenadomestiti neuspostavljanjem nereda u ovaj prividni sladoled. Therefore, i therefive - kada bi problematiku preveo na neki od ljuckih dijalekata kojima se sigurno služiš u neformalnoj komuni-kaciji, možda bih mogao da ti pomognem oko te nestale osobe?

Uf. Uf, uf. Ovaj, kako da se izrazim. Nekada je uz profil kolege postojala mail adresa - van samog foruma. Zgodna stvar kada rovariš netom za nečijim mrvicama. Ili nezgodna ako mrvice sa drugih foruma i sistema treba da ostanu, kako da kažem, privatne. U ovom slučaju mi je jedna od tih mrvica dala povod za smeh. U nekom drugom bi možda bilo bljutavo da ulazimo u situaciju da nekog od suigrača citiramo sa "a na onom forumu si napisao..."

Jedino što sada "niko" ne može da pronađe istu mrvicu bez direktnog ukazivanja, koje neću da uradim. Tako, meni pomoć u ovom slučaju (hvala) nije potrebna a ostalima - tjah, prema iskustvu u gopher-iranju.

Disclaimer: Puno posla oko malo cerenja. Pogotovu ako nemate prljavu maštu i nedostatak kulture.
HIC ET NUNC

Sitch Boe wrote:Joj, čim neke spomene karirane kafanske stolnjake ufati me nostalgija...

Nije pravi dreš ako nema 'fataljke za stolnjak (metalne, plastične, nebitno) na sve četri strane ruže vetrova. :bole:
Shine! Shine!
The lights of good works shine!
The watch before the city gates...

Saint Delicious wrote:te da je forsiranje okultnih i magijskih tema sa idejom da će neko da priča, pa inspirisan pričom početi da radi, te postavi ovde neki feedback, krajnje besmisleno.

:(( meni bas treba puno vremena..al sta da radim, nemam nikog u blizini da mi zivom pricom nadomjesti ono sto forum i knjige pokusavaju al bas i ne uspijevaju :( (prvenstveno oko rituala)

Saint Delicious wrote: I pod tri, da, nemojte se praviti kao da to nema nikakve veze, od skoro smo i zvanično ukleti. Kanda je šik, a i kletva se punom parom ostvaruje.

Iju, kako to? Ko bi htio da prokune ovakvo jedno zanimljivo i poucno mjesto? I zasto? :shlb: I da, jel osjecate kletvu? :D
:)